6% Off
‹ Prev
Next ›
Ampad Double Sheet Writing Pads - 100 Sheets - 15 lb Basis Weight - 8 1/2" x 11 3/4" - 11.75" x 8.5" x 0.4" - White Paper - Micro Perforated, Easy Tear, Rigid, Chipboard Backing - 1 / Pad
113 Stock Available
- Double-sheet writing pads have twice the sheets of ordinary notepads.
- An extra-strong back provides firm writing support.
- 3-hole punched.
- Fits in standard binder.
- StockCode: TOP20345
$16.46
LIST: $17.49
Product Details
General Information
| Binding Location | Top |
| Number of Sheets | 100 |
| Product Name | Double Sheet Writing Pads |
| Width | 8.5" |
| Packaged Quantity | 1 / Pad |
| Basis Weight | 15 lb |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Mexico |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Features | Micro Perforated ~ Easy Tear ~ Rigid ~ Chipboard Backing |
| Height | 11.75" |
Product Information
| Brand | Ampad |
| Type | Notebook |
Description
Ampad Double-Sheet Writing Pads feature twice the sheets of ordinary writing pads, plus an extra-strong back for firm writing support. Each pad is 3-hole punched to fit a standard binder.
Also Consider
-
Product Code: SKU-3058948Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3058946Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3045282770 Stock Available
-
Product Code: SKU-304528147 Stock Available
-
Product Code: UNV3569316 Stock Available
-
Product Code: TOP7535116 Stock Available
-
Product Code: TOP753368 Stock Available
-
Product Code: TOP753285 Stock Available
-
Product Code: TOP75237 Stock Available
-
Product Code: SKU-304233019 Stock Available
-
Product Code: TOP751117 Stock Available
-
Product Code: TOP7488014 Stock Available
-
Product Code: TOP6397529 Stock Available
-
Product Code: TOP6375318 Stock Available
-
Product Code: TOP6341013 Stock Available
-
Product Code: TOP6340018 Stock Available
-
Product Code: TOP6316010 Stock Available
-
Product Code: TOP631506 Stock Available
-
Product Code: TOP63140Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3042286Currently out of Stock
-
Product Code: TOP6312021 Stock Available
-
Product Code: TOP2081139 Stock Available
-
Product Code: AMP2036026 Stock Available
-
Product Code: TOP2030477 Stock Available
-
Product Code: TOP202044 Stock Available
-
Product Code: TOP2017218 Stock Available
-
Product Code: TOP201703 Stock Available
-
Product Code: TOP2015251 Stock Available
-
Product Code: TOP20054R33 Stock Available
-
Product Code: TOP2002930 Stock Available
-
Product Code: TOP20018218 Stock Available
-
Product Code: TOP2000429 Stock Available
-
Product Code: SKU-304215471 Stock Available
-
Product Code: PAC4910Currently out of Stock
-
Product Code: MEA5988090 Stock Available