Save 25%
‹ Prev
Next ›
Ampad Recycled Glue Top Scratch Pad - 100 Sheets - Plain - Glued - Unruled - 15 lb Basis Weight - 4" x 6" - 8" x 5" x 0.2" - White Paper - Rigid, Chipboard Backing - Recycled - 1 Dozen
54 Stock Available
- Perfect for taking quick notes and sketches.
- Paper made from recycled fiber content.
- Ideal for home or office use.
- Everyday weight paper
- StockCode: TOP21731
$44.73
LIST: $59.53
Product Details
General Information
| Binding Location | Top |
| Binding Type | Glued |
| Front Ruling Type | Unruled |
| Number of Sheets | 100 |
| Product Name | Recycled Glue Top Scratch Pad |
| Width | 5" |
| Post-consumer-waste% | 100% |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
| Height | 8" |
| Features | Rigid ~ Chipboard Backing |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Ampad |
| Type | Notebook |
Key Data
| Recycled | Yes |
Description
Ideal for home or office use, jotting down grocery lists, to-do lists, brainstorming or just doodling. Perfect for taking quick notes and sketches. Paper made from recycled fiber content. Everyday weight paper.
Also Consider
-
Product Code: SKU-3058948Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3058946Currently out of Stock
-
Product Code: UNV35852Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3045282770 Stock Available
-
Product Code: SKU-304528147 Stock Available
-
Product Code: UNV3569316 Stock Available
-
Product Code: TOP7535116 Stock Available
-
Product Code: TOP753368 Stock Available
-
Product Code: TOP753285 Stock Available
-
Product Code: TOP75237 Stock Available
-
Product Code: SKU-304233019 Stock Available
-
Product Code: TOP751117 Stock Available
-
Product Code: TOP7488014 Stock Available
-
Product Code: TOP6397529 Stock Available
-
Product Code: TOP6375318 Stock Available
-
Product Code: TOP6341013 Stock Available
-
Product Code: TOP6340018 Stock Available
-
Product Code: TOP6316010 Stock Available
-
Product Code: TOP631506 Stock Available
-
Product Code: TOP63140Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3042286Currently out of Stock
-
Product Code: TOP6312021 Stock Available
-
Product Code: TOP2081139 Stock Available
-
Product Code: AMP2036026 Stock Available
-
Product Code: TOP2030477 Stock Available
-
Product Code: TOP202044 Stock Available
-
Product Code: TOP2017218 Stock Available
-
Product Code: TOP201703 Stock Available
-
Product Code: TOP2015251 Stock Available
-
Product Code: TOP20054R33 Stock Available
-
Product Code: TOP2002930 Stock Available
-
Product Code: TOP20018218 Stock Available
-
Product Code: TOP2000429 Stock Available
-
Product Code: SKU-304215471 Stock Available
-
Product Code: PAC4910Currently out of Stock
-
Product Code: MEA5988090 Stock Available