‹ Prev
Next ›
Box Lock Shipping Packaging Tape, 1.5" Core With Dispenser, 1.88" X 22.2 Yds, Clear, 6/pack
56 Stock Available
- 3 in x 3 in, emoji designs
- Post-it Notes stick securely and remove cleanly
- Unique adhesive designed for use on paper or in planners
- Fun designs for any occasion
- Leave reminders or call out important information
- 2 Pads/Pack, 30 Sheets/Pad
- Each pad features 4 alternating emoji design
- Post-it Notes are recyclable
- The paper in Post-it Notes is sourced from certified, renewable and responsibly managed forests
$37.61
Product Details
General Information
| Dispenser Included | Yes |
| Product Color | Clear |
| Tape Length | 22.20 yd |
| Tape Width | 1.88" |
| Form factor | Other |
| Product colour | Multicolour, Yellow |
| Self-adhesive | Yes |
| Material | Paper |
| Width | 76 mm |
| Depth | 76 mm |
| Number of sheets per pad | 30 sheets |
| Number of pads per pack | 2 |
| Package type | Blister |
Product Information
| Brand | Scotch |
| Type | Clear Tape |
Description
Post it Printed Notes in 3 in x 3 in size with emoji designs add fun to your notes, stick securely and remove cleanly. These fun printed notes have four alternating faces for any mood. Adhesive works great on paper. 30 Sheets/Pad, 2 Pads/Pack.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SKU-3315854Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3059077Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-348812012 Stock Available
-
Product Code: SKU-30354665 Stock Available
-
Product Code: SKU-3031368Currently out of Stock
-
Product Code: DUC000749616 Stock Available
-
Product Code: SKU-30094231 Stock Available
-
Product Code: SKU-30094208 Stock Available
-
Product Code: SKU-2991158Currently out of Stock