Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Black |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Product Name | Shatterproof Clipboard |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Features | Smooth Writing ~ Shatter Proof |
| Length | 12.5" |
| Manufacturer | Business Source |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Description
Clipboard features a shatterproof, high-impact plastic for long-lasting use in virtually any environment. Protective sheath helps you avoid paper damage to keep your papers intact. Smooth writing surface helps keep your handwriting neat and legible. Hang hole allows you to keep this clipboard in a convenient location for easy access as needed.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SAU2354046 Stock Available
-
Product Code: SAU2156752 Stock Available
-
Product Code: SAU0571270 Stock Available
-
Product Code: OIC83100105 Stock Available
-
Product Code: BSN28554289 Stock Available
-
Product Code: SAU05713165 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BDCurrently out of Stock
-
Product Code: BSN65637Currently out of Stock
-
Product Code: BSN28554BD46 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX82 Stock Available
-
Product Code: BSN16508492 Stock Available
-
Product Code: OIC83219146 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV403061625 Stock Available
-
Product Code: UNV40303Currently out of Stock
-
Product Code: UNV4030244 Stock Available
-
Product Code: BSN018631011 Stock Available
-
Product Code: BSN018615087 Stock Available
-
Product Code: BSN01860786 Stock Available
-
Product Code: BSN01863BX83 Stock Available
-
Product Code: BSN01861BX423 Stock Available
-
Product Code: BSN01860BX65 Stock Available