‹ Prev
Next ›
Crayola Construction Paper - Craft Project, School Project, Art - 1.60"Height x 9"Width x 12"Length - 240 / Pack - Assorted
83 Stock Available
- A must-have for all art and crafts project drawers.
- Thick, rigid, brightly colored stock.
- Perfect for greeting cards, decorations, scrapbooking and more.
- StockCode: CYO993200
$9.51
Product Details
General Information
| Product Color | Assorted |
| Width | 9" |
| Product Name | Construction Paper |
| Packaged Quantity | 240 / Pack |
| Length | 12" |
| Height | 1.60" |
| Manufacturer Website Address | http://www.crayola.com |
| Manufacturer | Crayola, LLC |
| Application/Usage | Craft Project ~ School Project ~ Art |
| Country of Origin | Canada |
Product Information
| Brand | Crayola |
| Type | Craft Materials |
Description
A must-have for all art and crafts project drawers. Thick, rigid, brightly colored stock is perfect for greeting cards, decorations, scrapbooking and more.
Also Consider
-
Product Code: SKU-3785572Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-53336268 Stock Available
-
Product Code: SKU-533362513 Stock Available
-
Product Code: SKU-533362437 Stock Available
-
Product Code: PACP10295057 Stock Available
-
Product Code: SKU-533362217 Stock Available
-
Product Code: SKU-5288310Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-528830821 Stock Available
-
Product Code: SKU-528830622 Stock Available
-
Product Code: PACP6676Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-4102123Currently out of Stock
-
Product Code: PACP1005921 Stock Available
-
Product Code: SKU-303857849 Stock Available
-
Product Code: PACP009445013 Stock Available
-
Product Code: PACP1030431 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: PAC990789 Stock Available
-
Product Code: PAC9207341 Stock Available
-
Product Code: PAC8403110 Stock Available
-
Product Code: PAC8007178 Stock Available
-
Product Code: PAC8003209 Stock Available
-
Product Code: PAC7607233 Stock Available
-
Product Code: PAC7007155 Stock Available
-
Product Code: PAC670324 Stock Available
-
Product Code: PAC660796 Stock Available
-
Product Code: PAC6603111 Stock Available
-
Product Code: PAC652625 Stock Available
-
Product Code: SKU-3038575161 Stock Available
-
Product Code: PAC65072244 Stock Available
-
Product Code: PAC6503503 Stock Available
-
Product Code: PAC9203304 Stock Available
-
Product Code: PAC840796 Stock Available
-
Product Code: SKU-3003811165 Stock Available