4% Off
‹ Prev
Next ›
3M Desk/Office Cleaner Spray - For Multipurpose - 15 fl oz (0.5 quart) - Recommended For: Grease Remover, Grime Remover, Dirt Remover, Dust Remover, Fingerprint Remover, Coffee Remover, Soda Remover - Non-abrasive - 1 Each
341 Stock Available
- Cleans quickly with an easy-to-use foaming action.
- Good for desktops, cabinets, painted surfaces and vinyl.
- Foaming action helps reduce running on vertical surfaces.
- Not recommended for computer screens, glass, or varnished and natural wood surfaces.
$12.06
LIST: $12.61
Product Details
General Information
| Cleaner Volume | 15 fl oz (0.5 quart) |
| Cleaner Form | Liquid |
| Product type | Equipment cleansing air pressure cleaner |
| Weight | 425 g |
| Package width | 217 mm |
| Package depth | 220 mm |
| Package height | 281 mm |
Product Information
| Brand | Varies |
| Type | Multi Purpose Cleaner |
Description
Quick, gentle cleaning action easily removes dust, dirt, fingerprints, coffee, soda and more from a variety of office surfaces. Foaming action will not drip. Use on desk tops, book cases, file cabinets, painted surfaces and more.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SSISSCA128Currently out of Stock
-
Product Code: SSISSCA128CTCurrently out of Stock
-
Product Code: MMM26012CT6 Stock Available
-
Product Code: SJN336283183 Stock Available
-
Product Code: DVS95773791Currently out of Stock
-
Product Code: DVO93145395CTCurrently out of Stock
-
Product Code: GOJ334206189 Stock Available
-
Product Code: MOT40503CT10 Stock Available
-
Product Code: MOT4110329 Stock Available
-
Product Code: MOT40903208 Stock Available
-
Product Code: MOT40601Currently out of Stock
-
Product Code: MOT4050364 Stock Available
-
Product Code: KIK1970357503325 Stock Available
-
Product Code: MOT40903CT33 Stock Available
-
Product Code: MOT40601CTCurrently out of Stock
-
Product Code: PGC79127CT42 Stock Available
-
Product Code: CLO68978PLCurrently out of Stock
-
Product Code: PGC79129CT5 Stock Available
-
Product Code: DVO9589178963 Stock Available
-
Product Code: JELFMCLR326PROCurrently out of Stock