8% Off
‹ Prev
Next ›
Docuholder For Countertop/wall-Mount, Leaflet Size, 4.25w X 3.25d X 7.75h, Clear
52 Stock Available
- Durable and clear styrene consruction
- Holds portrait DL size leaflets (110x220mm)
- For 1/3 A4 literature
- Can be wall mounted or free standing
- Slanted for optimum presentation
$10.31
LIST: $11.23
Product Details
General Information
| Placement | Desktop |
| Product Material | Plastic |
| Product Color | Clear |
| Capacity/Pockets | 1 Pocket |
| Country of Origin | China |
| Dimensions | 113x80x200mm |
| Dimensions (WxDxH) | 113x198x83mm |
| Manufacturer | Deflecto Europe |
| Material | Acrylic |
| Orientation | Portrait |
| Material Thickness | 2.2mm |
| Pocket Size | 1/3 A4 |
| Warranty | 12 Month Warranty |
| Weight | 96g |
Product Information
| Brand | Deflecto |
| Type | Literature Rack |
Key Data
| Recyclable | Yes |
| Contains Single Use Plastic | Yes |
Description
Display leaflets and promotional material in any situation. Wherever you need to display literature, the Deflecto DL Literature holder is a perfect way to organise leaflets on a counter top or hung onto a wall. Its clear plastic manufacture means that whatever you display is easily visible and the cut-out frontage makes picking up leaflets easy. The included last copy protector will ensure that your leaflet is on display even when empty.
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: WAU91904389 Stock Available
-
Product Code: SKU-300776116 Stock Available
-
Product Code: SKU-30076513679 Stock Available
-
Product Code: SKU-30053242382 Stock Available
-
Product Code: BICGSM11BK666 Stock Available
-
Product Code: AVE5816049 Stock Available
-
Product Code: DEF69374536 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Also Consider
-
Product Code: WAU91904389 Stock Available
-
Product Code: SKU-300776116 Stock Available
-
Product Code: SKU-30076513679 Stock Available
-
Product Code: SKU-30053242382 Stock Available
-
Product Code: BICGSM11BK666 Stock Available
-
Product Code: AVE5816049 Stock Available
-
Product Code: DEF69374536 Stock Available