6% Off
‹ Prev
Next ›
Double Sheet Pads, Medium/college Rule, 100 White 8.5 X 11.75 Sheets
Currently out of Stock
- Double-sheet writing pads have twice the sheets of ordinary notepads.
- An extra-strong back provides firm writing support.
- 3-hole punched.
- Fits in standard binder.
- StockCode: TOP20323
$16.46
LIST: $17.49
Product Details
General Information
| Binding Type | Stapled |
| Number of Sheets | 100 |
| Product Name | Double Sheet Writing Pad |
| Width | 8.5" |
| Packaged Quantity | 1 / Pad |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Length | 11.8" |
| Features | Micro Perforated ~ Easy Tear ~ Stiff ~ Chipboard Backing |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | White |
| Assembly Required | No |
| Basis Weight | 15 lb |
Product Information
| Brand | Ampad |
| Type | Notebook |
Description
Ampad Double-Sheet Writing Pads feature twice the sheets of ordinary writing pads, plus an extra-strong back for firm writing support. Each pad is 3-hole punched to fit a standard binder.
Also Consider
-
Product Code: SKU-3044944Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3053244Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-30532411 Stock Available
-
Product Code: TOP752210 Stock Available
-
Product Code: SKU-2996185Currently out of Stock
-
Product Code: TOP2032211 Stock Available
-
Product Code: TOP2032057 Stock Available
-
Product Code: AMP2022410 Stock Available
-
Product Code: TOP2022024 Stock Available
-
Product Code: TOP2003232 Stock Available
-
Product Code: TOP2003129 Stock Available
-
Product Code: TOP2002213 Stock Available
-
Product Code: TOP2002029 Stock Available
-
Product Code: SKU-303742755 Stock Available