20% Off
‹ Prev
Next ›
Endust 10oz Multi-Purpose Duster with Bitterant - For Display Screen, Desktop Computer, Gaming Console, Electronic Equipment, Keyboard, Notebook - 10 fl oz - 2 / Pack
61 Stock Available
- High-performance dust removal.
- Extension tube.
- Contains bitterant.
- StockCode: END11407
$19.00
LIST: $23.77
Product Details
General Information
| Product Name | Multipurpose Duster |
| Width | 5.1" |
| Product Model | 11407 |
| Manufacturer Website Address | http://www.norazza.com |
| Packaged Quantity | 2 / Pack |
| Manufacturer | Norazza, Inc |
| Height | 2.5" |
| Length | 8.5" |
| Country of Origin | United States |
| Cleaner Volume | 10 fl oz |
| Application/Usage | Display Screen ~ Desktop Computer ~ Gaming Console ~ Electronic Equipment ~ Keyboard ~ Notebook |
| Assembly Required | No |
Product Information
| Brand | Endust |
| Type | Air Duster |
Description
Multipurpose duster features a powerful blast that is safe for computers, printers, copiers and more. Extension tube provides pinpoint cleaning in hard-to-reach areas. Moisture-free duster assists in preventing dust buildup to extend the life of your equipment. Safety bitterant prevents misuse of the duster.
Also Consider
-
Product Code: UNV35264Currently out of Stock
-
Product Code: UNV2741043 Stock Available
-
Product Code: UNV08851Currently out of Stock
-
Product Code: UNV07071Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-4994935392 Stock Available
-
Product Code: SAN30001BEA385 Stock Available
-
Product Code: ROA772308 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Also Consider
-
Product Code: UNV35264Currently out of Stock
-
Product Code: UNV2741043 Stock Available
-
Product Code: UNV08851Currently out of Stock
-
Product Code: UNV07071Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-4994935392 Stock Available
-
Product Code: SAN30001BEA385 Stock Available
-
Product Code: ROA772308 Stock Available