8% Off
‹ Prev
Next ›
Fellowes Microban Mouse Pad - Graphite - 8" x 9" x 0.13" Dimension - Graphite - Rubber - Wear Resistant, Tear Resistant, Scratch Resistant, Skid Proof - 1 Pack
26 Stock Available
- Long-lasting polyester surface for enhanced durability and accuracy.
- Microban antimicrobial protection keeps the mouse pad cleaner by preventing the growth of germs.
- Provides superior tracking.
- Non-skid base.
- For use in the office or home office.
- StockCode: FEL5934001
$9.81
LIST: $10.68
Product Details
General Information
| Product Material | Rubber |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Width | 9" |
| Product Name | Microban Mouse Pad |
| Height | 8" |
| Durability | Wear Resistant ~ Tear Resistant ~ Scratch Resistant ~ Skid Proof |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Depth | 0.13" |
| Country of Origin | Taiwan |
Product Information
| Brand | Fellowes |
| Type | Mouse & Touchpad |
Description
Fellowes Mouse Pad features long-lasting polyester surface that stands up to everyday wear and tear. Microban antimicrobial protection keeps the mouse pad cleaner by preventing the growth of germs. Nonskid, natural rubber base keeps pad in place and protects your desk surface. Perfect for use in the office or home office. Look for other desk accessories and coordinating products from Fellowes.
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: SKU-304548334 Stock Available
-
Product Code: SKU-3045069Currently out of Stock
-
Product Code: PAP20145341 Stock Available
-
Product Code: SKU-3040341321 Stock Available
-
Product Code: SKU-302223166 Stock Available
-
Product Code: BICWOFQD324Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-2997020795 Stock Available
-
Product Code: SKU-299395712 Stock Available
-
Product Code: MMM6228SSAU76 Stock Available
Alternative Products
Also Consider
-
Product Code: SKU-304548334 Stock Available
-
Product Code: SKU-3045069Currently out of Stock
-
Product Code: PAP20145341 Stock Available
-
Product Code: SKU-3040341321 Stock Available
-
Product Code: SKU-302223166 Stock Available
-
Product Code: BICWOFQD324Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-2997020795 Stock Available
-
Product Code: SKU-299395712 Stock Available
-
Product Code: MMM6228SSAU76 Stock Available