14% Off
‹ Prev
Next ›
Fellowes Photo Gel Keyboard Wrist Rest with Microban - Pink Flowers - 0.75" x 18.56" x 2.31" Dimension - Multicolor - Rubber, Gel - Stain Resistant, Skid Proof - 1 Pack
19 Stock Available
- Stylish, transparent gel adds color to your workspace.
- Self-adjusting gel support conforms to your wrist for personalized comfort.
- Microban antimicrobial protection keeps your product cleaner.
- Stain-resistant polyurethane covering wipes clean with damp cloth.
- Nonskid rubber backing keeps keyboard palm support in place.
- StockCode: FEL9179101
$34.37
LIST: $39.86
Product Details
General Information
| Product Material | Gel ~ Rubber |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Name | Microban Photo Gel Keyboard Wrist Rest |
| Width | 18.56" |
| Depth | 2.31" |
| Country of Origin | Taiwan |
| Additional Warranty Information |
1 year limited |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Durability | Stain Resistant ~ Skid Proof |
| Height | 0.75" |
Product Information
| Brand | Fellowes |
| Type | Input Devices |
Description
Fellowes Photo Gel Supports with Microban Protection feature a stylish gel support that adds color to your workspace. Self-adjusting gel support conforms to your wrist for personalized comfort. Microban antimicrobial protection keeps your product cleaner. Stain-resistant polyurethane covering wipes clean with damp cloth. Nonskid rubber backing keeps keyboard palm support in place. Perfect for use in the office, home office, school, or wherever you need a place to rest your wrist.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: UNV4360354 Stock Available
-
Product Code: UNV31314301 Stock Available
-
Product Code: UNV21200Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-2992278265 Stock Available
-
Product Code: ACM1538780 Stock Available
-
Product Code: LOG9200024787 Stock Available
-
Product Code: CYO587808399 Stock Available
-
Product Code: MMM6228SSMIA152 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Also Consider
-
Product Code: UNV4360354 Stock Available
-
Product Code: UNV31314301 Stock Available
-
Product Code: UNV21200Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-2992278265 Stock Available
-
Product Code: ACM1538780 Stock Available
-
Product Code: LOG9200024787 Stock Available
-
Product Code: CYO587808399 Stock Available
-
Product Code: MMM6228SSMIA152 Stock Available