26% Off
‹ Prev
Next ›
GBC 7708185 P110 MANUAL PROCLICK BINDER
1 Stock Available
- Accurate, manual punching and binding for moderate-use environments.
- Punches and binds letter and oversized documents.
- Guide Rightâ„¢ paper alignment for perfect results.
- ProClick spines open and close for easy editing.
- Maximum spine size: 5/8".
$533.50
LIST: $719.26
Product Details
General Information
| Binding Type | ProClick ~ CombBind |
| Maximum Binding Sheet Capacity | 110 |
| Maximum Punching Sheet Capacity | 15 |
| Product Line | ProClick |
| Product Color | Gray |
| Width | 18" |
| Product Model | P110 |
| Product Name | ProClick P110 Manual Binding Machine |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Depth | 14" |
| Country of Origin | Portugal |
| Features | Adjustable Paper Guide |
| Height | 10" |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Manufacturer | GBC |
| Manufacturer Website Address | http://www.gbc.com |
Product Information
| Brand | GBC |
| Type | Binding Machines |
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.