18% Off
‹ Prev
Next ›
House of Doolittle Deep Blue Print 18.5" Desk Pad Calendar - Julian Dates - Monthly - 12 Month - January 2022 till December 2022 - 1 Month Single Page Layout - 18 1/2" x 13" White Sheet - 1.75" x 2.37" Block - Headband - Desk Pad - Blue, Gray - Leatherett
Currently out of Stock
Non-Returnable
- Subtle, deep blue and gray printing is soothing and easy on the eyes.
- Full-year reference calendar aids in planning throughout the year.
- Lightly ruled daily blocks help keep notations neat.
- Made entirely of recycled materials.
- StockCode: HOD1506
$9.60
LIST: $11.69
Product Details
General Information
| Date Format | Monthly |
| Color Family | Multicolor |
| Binding Type | Headband |
| End Month | December |
| Julian Dates | Yes |
| Sheet Color | White |
| Sheet Height | 13" |
| Sheet Width | 18 1/2" |
| Single Page Layout | 1 Month |
| Start Month | January |
| Time Period | 12 Month |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Color | Blue ~ Gray |
| Product Name | Deep Blue Print 18.5" Desk Pad Calendar |
| Product Material | Leatherette ~ Vinyl ~ Simulated Leather |
| Features | Perforated ~ Reference Calendar ~ Reinforced Corner ~ Compact |
| Manufacturer Website Address | http://www.houseofdoolittle.com |
| Manufacturer | House of Doolittle |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Doolittle |
| Type | Calendar |
Key Data
| Recycled | Yes |
Description
Subtle, deep blue and gray printing is soothing and easy on the eyes. Full-year reference calendar aids in planning throughout the year. Lightly ruled daily blocks help keep notations neat. Julian dates with days remaining. Made entirely of recycled materials.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: UNV15530689 Stock Available
-
Product Code: SKU-3053340Currently out of Stock
-
Product Code: ASLGO851120Currently out of Stock
-
Product Code: SAN209618777 Stock Available
-
Product Code: SAN30001BEA385 Stock Available
-
Product Code: ITA30016964 Stock Available
-
Product Code: ITA30011259 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Also Consider
-
Product Code: UNV15530689 Stock Available
-
Product Code: SKU-3053340Currently out of Stock
-
Product Code: ASLGO851120Currently out of Stock
-
Product Code: SAN209618777 Stock Available
-
Product Code: SAN30001BEA385 Stock Available
-
Product Code: ITA30016964 Stock Available
-
Product Code: ITA30011259 Stock Available