4% Off
‹ Prev
Next ›
Kensington Keyboard for Life - Cable Connectivity - USB Interface - 104 Key - English - Computer - Membrane Keyswitch - Black
59 Stock Available
- Sealed membrane design for liquid-proof keyboard.
- Slim, space-saving profile.
- 104 keys.
- Connects to USB port.
- StockCode: KMW64370
$23.09
LIST: $23.95
Product Details
General Information
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Keyswitch Technology | Membrane |
| Keyboard/Keypad Depth | 7" |
| Keyboard/Keypad Height | 1.50" |
| Weight (Approximate) | 1.95 lb |
| Product Name | Keyboard for Life |
| Product Line | Keyboard for Life |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Country of Origin | China |
Product Information
| Brand | Kensington |
| Type | Input Devices |
Description
Spill-safe keyboard to resist accidental spills. Slim profile design saves valuable workspace, metal back plate, USB, 104-key keyboard. This standard keyboard features a sealed membrane designed to resist coffee, water, soda and other liquids. With a standard key layout, it offers reliable plug-and-play operation with a wired USB connection. PC and Mac compatible.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SKU-30533231410 Stock Available
-
Product Code: SKU-3053257Currently out of Stock
-
Product Code: UNV088652511 Stock Available
-
Product Code: UNV08864784 Stock Available
-
Product Code: SKU-4994935392 Stock Available
-
Product Code: SKU-300776116 Stock Available
-
Product Code: SKU-3005369369 Stock Available
-
Product Code: BICGSM609BK52 Stock Available
Alternative Products
Additional Documentation
Also Consider
-
Product Code: SKU-30533231410 Stock Available
-
Product Code: SKU-3053257Currently out of Stock
-
Product Code: UNV088652511 Stock Available
-
Product Code: UNV08864784 Stock Available
-
Product Code: SKU-4994935392 Stock Available
-
Product Code: SKU-300776116 Stock Available
-
Product Code: SKU-3005369369 Stock Available
-
Product Code: BICGSM609BK52 Stock Available