17% Off
‹ Prev
Next ›
Letratag Plastic Label Tape Cassette, 0.5" X 13 Ft, Clear
17 Stock Available
- Easy-to-read and tear-resistant labels are perfect for the home
- Black print on a clear surface
- Durable to withstand wear and tear
- Compatible with DYMO LetraTag Label Makers
- Packaging made from FSC-certified and up to 60% recycled materials; LetraTag plastic external cassettes made from 100% recycled materials
- Includes: One 1/2-inch x 13-foot roll of plastic labels, black text on clear labels
$9.30
LIST: $11.22
Product Details
General Information
| Label Width | 1/2" |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Tape type | D1 |
| Tape length | 3.96 m |
| Tape size | 1.2 cm |
Product Information
| Brand | Dymo |
| Type | Label Tape |
Description
Wipeable, tear resistant and easy-to-use, the LetraTag plastic labels come in a variety of colors for added visual impact and easy communication. For labeling fabric use our Iron on tape.
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: SKU-3059243Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3059199Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3053257Currently out of Stock
-
Product Code: UNV07051Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-4994935392 Stock Available
-
Product Code: PAC10116913 Stock Available
-
Product Code: MMM385098 Stock Available
Alternative Products
Additional Documentation
Also Consider
-
Product Code: SKU-3059243Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3059199Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3053257Currently out of Stock
-
Product Code: UNV07051Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-4994935392 Stock Available
-
Product Code: PAC10116913 Stock Available
-
Product Code: MMM385098 Stock Available