34% Off
‹ Prev
Next ›
Logitech S-150 2.0 Speaker System - 1.20 W RMS - Black - 90 Hz to 20 kHz - USB - 1
2 Stock Available
- Great-sounding, acoustic quality digital stereo speakers.
- Simple plug-and-play USB connectivity.
- Sleek, stylish design complements your laptop.
- Built-in volume control and LED power indicator.
$34.75
LIST: $52.98
Product Details
General Information
| Power Source | USB |
| Product Color | Black |
| Speaker Configuration | 2.0 |
| Color Family | Black |
| Height | 6.2" |
| Manufacturer | Logitech |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com |
| Compatibility | Notebook |
| Country of Origin | China |
| Depth | 2.5" |
| Width | 2.6" |
| Product Model | S-150 |
| Product Name | S150 Digital USB Speaker System |
| Packaged Quantity | 1 |
| Package Contents |
|
Product Information
| Brand | Logitech |
| Type | Speakers |
Description
Play all of your favorite music and movies with the Logitech S150 2.0 USB speakers with digital sound. Their simple USB connectivity means no need for batteries or AC cables. The sleek, stylish design complements laptops in the office and on the go. Built-in volume control and mute button for quick, easy volume adjustments, plus an LED power indicator. When better-than-basic is what you want, these digital audio speakers will deliver what you need: acoustic quality stereo sound. To keep sound quality up without putting a hole in your pocketbook, try the S150 2.0 USB digital speakers.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: PIL31256263 Stock Available
-
Product Code: BSN4225218 Stock Available
-
Business Source Standard Desktop Tape Dispenser - 1" Core - Non-skid Base - Plastic - Black - 1 EachProduct Code: BSN3295411236 Stock Available
-
Product Code: BSN32952BX523 Stock Available
-
Product Code: BRI900021270 Stock Available
-
Product Code: BICVLGB11BK75 Stock Available
-
Product Code: BICGSM11BK654 Stock Available
-
Product Code: SKU-300142761 Stock Available
-
Product Code: AVE73601517 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Also Consider
-
Product Code: PIL31256263 Stock Available
-
Product Code: BSN4225218 Stock Available
-
Business Source Standard Desktop Tape Dispenser - 1" Core - Non-skid Base - Plastic - Black - 1 EachProduct Code: BSN3295411236 Stock Available
-
Product Code: BSN32952BX523 Stock Available
-
Product Code: BRI900021270 Stock Available
-
Product Code: BICVLGB11BK75 Stock Available
-
Product Code: BICGSM11BK654 Stock Available
-
Product Code: SKU-300142761 Stock Available
-
Product Code: AVE73601517 Stock Available