27% Off
‹ Prev
Next ›
New York Exam Paper, 8 x 10, Wide/Legal Rule, 250 Sheets/Pack, 10 Packs/Carton
Ships in 6-10 Business Days
Currently out of Stock
Non-Returnable
- Both sides are ruled for plenty of room to write.
- Smooth paper for easy writing.
- Horizontal blue lines to keep your writing neat.
- Required for New York State Regents exam.
$845.93
LIST: $1,164.51
Product Details
General Information
| Number of Sheets | 250 |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 10 / Carton |
| Product Name | NY State Regency Exam Paper |
| Width | 8" |
| Height | 2" |
| Length | 10" |
| Features | Poly Wrapped |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 20 lb |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Hand Writing Pads |
Description
Specifically printed for use on New York State Regency placement tests. The "plain" format features horizontal blue lines and blue margin only. Sheets are smooth, 20 lb white, offset writing paper. Each one is folded to a finished size of 8" x 10".
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: ZNBZP261212 Stock Available
-
Product Code: ROA77609CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77608CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77516CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77511CSCurrently out of Stock
-
Product Code: PAC242220 Stock Available
-
Product Code: PAC242123 Stock Available
-
Product Code: SKU-30384329 Stock Available
-
Product Code: SKU-300396525 Stock Available
-
Product Code: SKU-3003962Currently out of Stock
-
Product Code: PAC24235 Stock Available
-
Product Code: PAC242020 Stock Available