‹ Prev
Next ›
Repositionable Shipping Labels w/SureFeed, Laser, 3.33 x 4, White, 600/Box
20 Stock Available
- Bright white labels with Re-hesive Technology for professional results.
- Labels can be removed and reapplied without damaging the label or envelope.
- The adhesive becomes permanent over time and is guaranteed not to fall off.
- Easy to customize with free templates and designs from Avery Design & Print.
- 8 1/2" x 11" sheets.
$68.48
Product Details
General Information
| Label Width | 3 21/64" |
| Label Length | 4" |
| Finishing | Matte |
| Shape | Rectangle |
| Total Number of Labels | 600 |
| Number of Labels per Sheet | 6 |
| Number of Sheets | 100 |
| Product Material | Paper |
| Product Color | White |
| Print Technology | Laser |
| Manufacturer Website Address | http://www.avery.com |
| Packaged Quantity | 5 |
| Product Name | Repositionable Labels, Sure Feed, 3-1/3"x4" , 600 Labels (55164) |
| Features | Repositionable ~ Adhesive ~ Customizable |
| Manufacturer | Avery |
| Country of Origin | Mexico |
Product Information
| Brand | Avery |
| Type | Shipping Label |
Description
When you want your labels placed just right, count on these repositionable addressing and shipping labels to help you get the job done. It's easy to correct labels placed improperly, upside down or even with the wrong address. With Avery Re-hesiveâ„¢ technology, you can remove and reapply without damaging the label or envelope. But over time, the adhesive becomes permanent and is guaranteed not to fall off. Easy to customize with free templates and designs from Avery Design & Print. It's that easy.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: UNV80001Currently out of Stock
-
Product Code: AVE58178 Stock Available
-
Product Code: SKU-30372023 Stock Available
-
Product Code: AVE9120029 Stock Available
-
Product Code: AVE5516316 Stock Available
-
Product Code: SKU-3024950Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3024949Currently out of Stock
-
Product Code: AVE959054 Stock Available
-
Product Code: AVE596318 Stock Available
-
Product Code: AVE56646 Stock Available
-
Product Code: AVE516849 Stock Available
-
Product Code: AVE516496 Stock Available
-
Product Code: AVE5163133 Stock Available
-
Product Code: AVE512639 Stock Available
-
Product Code: AVE30604202 Stock Available
-
Product Code: AVE30603121 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.