Product Details
General Information
| Binding Type | Wire Bound |
| Product Name | Wide Ruled Wire-bound Notebook |
| Width | 8" |
| Packaged Quantity | 3 / Pack |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Vietnam |
| Manufacturer | Sparco Products |
| Features | Stiff-cover ~ Stiff-back ~ Perforated |
| Height | 0.25" |
| Length | 10.5" |
Product Information
| Brand | Sparco |
| Type | Notebook |
Description
Wire-bound notebook features a stiff cover and back to keep your important notes safely protected. 16 lb., wide-ruled sheets offer a high-quality feel and keep your writing neatly aligned. Perforated sheets allow clean consistent removal as needed. Plus, this notebook is three-hole punched so it's ready for storage or transport in a standard three-ring binder.
Also Consider
-
Product Code: UNV66610Currently out of Stock
-
Product Code: SPR00333Currently out of Stock
-
Product Code: JDK40012348837 Stock Available
-
Product Code: MEA09932269 Stock Available
-
Product Code: ASH1070511 Stock Available
-
Product Code: ASH10700102 Stock Available
-
Product Code: MEA7201744 Stock Available
-
Product Code: MEA09932CT22 Stock Available
-
Product Code: ASH10700BD8 Stock Available
Also Consider
-
Product Code: HEWW1340A138 Stock Available
-
Product Code: CLI36911199 Stock Available
-
Product Code: ITA36181558 Stock Available
-
Product Code: BSN36663107 Stock Available
-
Product Code: BICWOTAPP21267 Stock Available
-
Product Code: BICGSM11BK666 Stock Available
-
Product Code: SKU-299396535 Stock Available
Alternative Products
Also Consider
-
Product Code: HEWW1340A138 Stock Available
-
Product Code: CLI36911199 Stock Available
-
Product Code: ITA36181558 Stock Available
-
Product Code: BSN36663107 Stock Available
-
Product Code: BICWOTAPP21267 Stock Available
-
Product Code: BICGSM11BK666 Stock Available
-
Product Code: SKU-299396535 Stock Available