Product Details
General Information
| Binding Type | Spiral Bound |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Number of Sheets | 70 |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Width | 9" |
| Product Name | WB Notebook 11" x 9" Law Ruled |
| Height | 0.30" |
| Length | 11" |
| Features | Heavyweight Cover ~ Hole-punched |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 20 lb |
| Cover Color | Red ~ Blue ~ Black Green ~ Brown |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Quadrille/Graph Notebook |
Description
Subject wirebound notebook. Smooth, white, 15 lb writing paper is college ruled with a red margin line. Covers are printed on a bright board. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: ROA95134CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11097CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10322CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10004CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA243169 Stock Available
-
Product Code: RED43591Currently out of Stock
-
Product Code: ROA77227Currently out of Stock