Save 25%
‹ Prev
Next ›
TOPS Docket Narrow Rule Writing Tablet - 50 Sheets - Double Stitched - 16 lb Basis Weight - 5" x 8" - 8" x 5" - White Paper - Rigid, Heavyweight, Bleed Resistant, Perforated, Acid-free - 6 / Pack
28 Stock Available
- These writing pads offer a smooth writing paper with minimal ink bleed through.
- An extra-strong chipboard back helps you to take notes on the go.
- Extra-strong back provides firm writing support.
- Letr-Trim perforated top pads for clean tear-out.
- StockCode: TOP63366
$37.65
LIST: $49.98
Product Details
General Information
| Number of Sheets | 50 |
| Binding Type | Double Stitched |
| Binding Location | Top |
| Height | 8" |
| Features | Rigid ~ Heavyweight ~ Bleed Resistant ~ Perforated ~ Acid-free |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Country of Origin | United States |
| Basis Weight | 16 lb |
| Packaged Quantity | 6 / Pack |
| Width | 5" |
| Product Name | Docket Narrow Rule Writing Tablet |
Product Information
| Brand | TOPS |
| Type | Notebook |
Description
These writing pads feature an everyday-weight premium paper for a smooth writing experience with minimal ink bleed through. Letr-Trim perforated sheets detach easily, leaving a clean edge. An extra-strong chipboard back helps you to take notes on the go.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: UNV920091119 Stock Available
-
Product Code: SKU-305915437 Stock Available
-
Product Code: SKU-3045007Currently out of Stock
-
Product Code: UNV2081575 Stock Available
-
Product Code: SKU-304500111 Stock Available
-
Product Code: SKU-3053257Currently out of Stock
-
Product Code: BICWOPFP11198 Stock Available
-
Product Code: BICGSM11BK666 Stock Available
-
Product Code: MMMR335YW213 Stock Available
Alternative Products
Also Consider
-
Product Code: UNV920091119 Stock Available
-
Product Code: SKU-305915437 Stock Available
-
Product Code: SKU-3045007Currently out of Stock
-
Product Code: UNV2081575 Stock Available
-
Product Code: SKU-304500111 Stock Available
-
Product Code: SKU-3053257Currently out of Stock
-
Product Code: BICWOPFP11198 Stock Available
-
Product Code: BICGSM11BK666 Stock Available
-
Product Code: MMMR335YW213 Stock Available