11% Off
‹ Prev
Next ›
TOPS Gregg-ruled Steno Book - 80 Sheets - Wire Bound - 15 lb Basis Weight - 6" x 9" - 9" x 6" - Green Tint Paper - Red, Green, Black, Blue Cover - Durable Cover, Rigid, Acid-free - 4 / Pack
158 Stock Available
- No-snag coils resist catching on papers or clothing.
- Perforated sheets detach easily so your notebook stays neat.
- Assorted color covers.
- Classic flip-top format.
- StockCode: TOP80221
$26.59
LIST: $29.75
Product Details
General Information
| Binding Location | Top |
| Binding Type | Wire Bound |
| Number of Sheets | 80 |
| Product Name | Gregg-ruled Steno Book |
| Width | 6" |
| Packaged Quantity | 4 / Pack |
| Basis Weight | 15 lb |
| Assembly Required | No |
| Cover Color | Red ~ Green ~ Black ~ Blue |
| Country of Origin | United States |
| Height | 9" |
| Features | Durable Cover ~ Rigid ~ Acid-free |
| Manufacturer | TOPS Products |
Product Information
| Brand | TOPS |
| Type | Steno Book |
Description
These TOPSâ„¢ Steno Books come in an array of bright, bold colors ideal for home, school or office. The classic flip-top format gives quick access to notes and lists. Perforated sheets detach easily. A sturdy no-snag coil resists catching on papers or clothing.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: TOP997082 Stock Available
-
Product Code: TOP800180 Stock Available
-
Second Nature Recycled Notepads, Randomly Assorted Cover Colors, Gregg Rule, (70) White 4 x 8 SheetsProduct Code: TOP74130135 Stock Available
-
Product Code: TOP25472375 Stock Available
-
Product Code: RED36646383 Stock Available
-
Product Code: SKU-30078834538 Stock Available
-
Product Code: SKU-3007506423 Stock Available
-
Product Code: SKU-3007505984 Stock Available
-
Product Code: SKU-300750411824 Stock Available
-
Product Code: SKU-3005483185 Stock Available
-
Product Code: SKU-30054822242 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: SKU-3060294Currently out of Stock
-
Product Code: UNV86920225 Stock Available
-
Product Code: TOP80284141 Stock Available
-
Product Code: TOP80264103 Stock Available
-
Product Code: TOP8025419 Stock Available
-
Product Code: SKU-30423423764 Stock Available
-
Product Code: TOP74688250 Stock Available
-
Product Code: TOP25774657 Stock Available
-
Product Code: SKU-300750411824 Stock Available