Product Details
General Information
| Front Ruling Type | Legal Ruled |
| Binding Location | Top |
| Number of Sheets | 50 |
| Product Name | American Pride Legal Rule Writing Pad |
| Width | 11.8" |
| Packaged Quantity | 12 / Pack |
| Basis Weight | 16 lb |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Features | Ink Resistant ~ Smooth ~ Perforated ~ Acid-free |
| Length | 8.5" |
| Height | 2.38" |
| Manufacturer | TOPS Products |
Product Information
| Brand | TOPS |
| Type | Notebook |
Description
Writing pad features U.S. flag headtape. Letr-Trim perforated. Everyday weight paper.
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.