61% Off
‹ Prev
Next ›
Business Source Compact Plastic Clipboard - Spring Clip - Plastic - Clear - 12 / Box
13 Stock Available
- Compact writing surface for on-the-go
- Secure forms and other important documents with sturdy metal clip
- Spring mechanism on clip for easy access
- Aligned eyelets for hanging
- Durable plastic for lasting use
$29.58
LIST: $75.72
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Clear |
| Sheet Size | 6" Width x 9" Length |
| Width | 6" |
| Product Name | Plastic Clipboard |
| Packaged Quantity | 12 / Box |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Business Source |
| Features | Durable ~ Compact ~ Sturdy Clip |
| Length | 9" |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Description
Compact clipboard provides a stylish, functional way to write when you're on-the-go and working without the convenience of a desk. This 6" x 9" size fits well in smaller bags and briefcases or on crowded countertops. Sturdy spring clip secures paper and is made of durable metal. Clipboard is made of durable molded plastic for lasting use.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SKU-304541370 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154710Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-315335326 Stock Available
-
Product Code: SKU-315335147 Stock Available
-
Product Code: SKU-304043252 Stock Available
-
Product Code: SAU2156522 Stock Available
-
Product Code: SAU1201725 Stock Available
-
Product Code: SKU-304042170 Stock Available
-
Product Code: SKU-303811932 Stock Available
-
Product Code: OIC8304811 Stock Available
-
Recycled Aluminum Clipboard with High-Capacity Clip, 1" Clip Capacity, Holds 8.5 x 14 Sheets, SilverProduct Code: SAU2251960 Stock Available
-
Recycled Aluminum Clipboard with High-Capacity Clip, 1" Clip Capacity, Holds 8.5 x 11 Sheets, SilverProduct Code: SAU2251777 Stock Available
-
Product Code: SAU05713165 Stock Available
-
Product Code: SKU-3007801Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-300539282 Stock Available
-
Product Code: SKU-2999800146 Stock Available