28% Off
‹ Prev
Next ›
FELLOWES 5743401 LAMNATE 1000CT 3MIL LETTER SIZE
238 Stock Available
- Preserve, protect and enhance important documents.
- Premium materials ensure clear, durable results.
- Easy to use—place document in pouch and insert into laminator.
- Available in a variety of sizes to meet your needs.
- Compatible with all laminator brands.
$54.25
LIST: $74.99
Product Details
General Information
| Laminating Sheet Height | 11.50" |
| Laminating Sheet Thickness | 3 mil |
| Laminating Sheet Width | 9" |
| Product Color | Clear |
| Sheet Size Supported | Letter - 8.50" Width x 11" Length |
| Product Name | Letter-Size Thermal Laminating Pouches |
| Packaged Quantity | 200 / Pack |
| Features | Durable |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Country of Origin | Vietnam |
| Assembly Required | No |
Product Information
| Brand | Fellowes |
| Type | Laminating Pouch |
Description
Preserve, protect and enhance important documents. Available in a variety of pouch sizes for clear, durable, outstanding results. Just position your document in the appropriate size pouch and insert into the laminator (sold separately). Compatible with all thermal laminator brands. Use in the office, home office, school, or anywhere you would like to keep important papers preserved for years to come.
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: SKU-30355343 Stock Available
-
Product Code: ITA30016960 Stock Available
-
Product Code: SKU-30312483138 Stock Available
-
Product Code: SKU-303124716173 Stock Available
-
Product Code: SKU-300776116 Stock Available
-
Product Code: SKU-30076201061 Stock Available
-
Product Code: SKU-300761613383 Stock Available
-
Product Code: SKU-300530281 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Also Consider
-
Product Code: SKU-30355343 Stock Available
-
Product Code: ITA30016960 Stock Available
-
Product Code: SKU-30312483138 Stock Available
-
Product Code: SKU-303124716173 Stock Available
-
Product Code: SKU-300776116 Stock Available
-
Product Code: SKU-30076201061 Stock Available
-
Product Code: SKU-300761613383 Stock Available
-
Product Code: SKU-300530281 Stock Available