23% Off
‹ Prev
Next ›
GBC Ultra Clear Thermal Laminating Pouches - Sheet Size Supported: Letter 8.50" Width x 11" Length - Laminating Pouch/Sheet Size: 9" Width x 11.50" Length x 5 mil Thickness - Clear - 150 / Box
2 Stock Available
- Standard, glossy finish thermal laminating pouch delivers brilliantly clear results.
- Protects and preserves documents for the long term.
- Enhances their look for display purposes.
- StockCode: GBC3200655
$83.18
LIST: $107.38
Product Details
General Information
| Laminating Sheet Thickness | 5 mil |
| Laminating Sheet Width | 9" |
| Laminating Sheet Length | 11.50" |
| Product Color | Clear |
| Sheet Size Supported | Letter - 8.50" Width x 11" Length |
| Product Name | Ultra Clear Thermal Laminating Pouches |
| Packaged Quantity | 150 / Box |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | GBC |
| Manufacturer Website Address | http://www.gbc.com |
Product Information
| Brand | GBC |
| Type | Laminating Pouch |
Description
Thermal laminating pouches provide a clean and crisp look for professional results. Brilliant clarity shows off the details of text and colors in images.
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: STW87030116 Stock Available
-
Product Code: ITA30004956 Stock Available
-
Product Code: SKU-30312483138 Stock Available
-
Product Code: SKU-3029238167 Stock Available
-
Product Code: SKU-300779456 Stock Available
-
Product Code: SKU-300779017905 Stock Available
-
Product Code: SKU-3007591522 Stock Available
-
Product Code: SKU-2997869214 Stock Available
-
Product Code: MMM65418APCPPK144 Stock Available
Alternative Products
Also Consider
-
Product Code: STW87030116 Stock Available
-
Product Code: ITA30004956 Stock Available
-
Product Code: SKU-30312483138 Stock Available
-
Product Code: SKU-3029238167 Stock Available
-
Product Code: SKU-300779456 Stock Available
-
Product Code: SKU-300779017905 Stock Available
-
Product Code: SKU-3007591522 Stock Available
-
Product Code: SKU-2997869214 Stock Available
-
Product Code: MMM65418APCPPK144 Stock Available