Product Details
General Information
| Binding Type | Sewn |
| Binding Location | Center |
| Product Name | College Ruled Composition Notebook |
| Width | 7.3" |
| Packaged Quantity | 12 / Pack |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Vietnam |
| Manufacturer | Sparco Products |
| Features | Hard Cover ~ Label |
| Height | 2.10" |
| Length | 9.9" |
Product Information
| Brand | Sparco |
| Type | Notebook |
Description
Composition notebook features 100 college-ruled pages to offer ample space for note-taking, journaling, essays and more. The hard cover protects your important information inside and prevents your pages from creasing. Front label area offers a place to write your name for easy tracking. Center-sewn binding keeps each page permanently attached in the notebook to keep you from losing important notes.
Also Consider
-
Product Code: SKU-3059098Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3488524149 Stock Available
-
Product Code: SKU-348852328 Stock Available
-
Product Code: SKU-51923358 Stock Available
-
Product Code: SKU-348877930 Stock Available
-
Product Code: SKU-348824073 Stock Available
-
Product Code: SKU-3037379269 Stock Available
-
Product Code: SKU-302747822 Stock Available
Also Consider
-
Product Code: SKU-3154875224 Stock Available
-
Product Code: SKU-3035535Currently out of Stock
-
Product Code: ITA33321231 Stock Available
-
Product Code: ITA30016960 Stock Available
-
Product Code: ITA30004956 Stock Available
-
Product Code: SKU-3031395650 Stock Available
-
Product Code: SKU-30076513679 Stock Available
-
Product Code: BICGSM609BK52 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: SKU-305908935 Stock Available
-
Product Code: SKU-30450293310 Stock Available
-
Product Code: UNV20940170 Stock Available
-
Product Code: SKU-3045027236 Stock Available
-
Product Code: SKU-348824137 Stock Available
-
Product Code: SKU-302963711 Stock Available
-
Product Code: SKU-3029634116 Stock Available
-
Product Code: MEA520044 Stock Available
-
Product Code: SKU-29939238 Stock Available
Also Consider
-
Product Code: SKU-3154875224 Stock Available
-
Product Code: SKU-3035535Currently out of Stock
-
Product Code: ITA33321231 Stock Available
-
Product Code: ITA30016960 Stock Available
-
Product Code: ITA30004956 Stock Available
-
Product Code: SKU-3031395650 Stock Available
-
Product Code: SKU-30076513679 Stock Available
-
Product Code: BICGSM609BK52 Stock Available