‹ Prev
Next ›
Xstamper POSTED Open Space Title Stamp - Message Stamp - "POSTED" - 0.50" Impression Width x 1.62" Impression Length - 100000 Impression(s) - Red - Recycled - 1 Each
10 Stock Available
- Pre-inked precision stamp.
- Laser-engraved micro-porous rubber plate.
- Retractable frame.
- Durable, re-inkable design.
- Up to 100,000 impressions on a single cartridge.
$15.64
Product Details
General Information
| Impression Color | Red |
| Impression | POSTED |
| Impression Width | 0.50" |
| Impression Type | Message Stamp |
| Impression Length | 1.62" |
| Weight (Approximate) | 2.08 oz |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | POSTED Open Space Title Stamp |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | Japan |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Key Data
| Recycled | Yes |
Description
Red ink POSTED Title Stamp with an open space is pre-inked for 100,000 impressions and re-inkable for 100,000 more, again and again. Patented cellular inking process delivers clean, consistent impressions. Retractable frame keeps stamp surface away from desktop until ready to use. Impression size is 1/2" x 1-5/8". Pre-inked stamp contains a high percentage of recycled material.
Also Consider
-
Product Code: UNV1015613 Stock Available
-
Product Code: SKU-3053145Currently out of Stock
-
Product Code: UNV10049Currently out of Stock
-
Product Code: COS03560545 Stock Available
-
Product Code: SKU-301392127 Stock Available
-
Product Code: COS03558084 Stock Available
-
Product Code: SKU-3013906Currently out of Stock
-
Product Code: COS03554447 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: XST182985 Stock Available
-
Product Code: SKU-304313962 Stock Available
-
Product Code: SKU-30431348 Stock Available
-
Product Code: XST1362Currently out of Stock
-
Product Code: XST1360Currently out of Stock
-
Product Code: XST1350Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-304312884 Stock Available
-
Product Code: XST12216 Stock Available
-
Product Code: SKU-304312612 Stock Available
-
Product Code: SKU-304312511 Stock Available
-
Product Code: XST121422 Stock Available
-
Product Code: XST1136339 Stock Available
-
Product Code: XST111712 Stock Available
-
Product Code: XST111134 Stock Available
-
Product Code: SKU-304311014 Stock Available
-
Product Code: XST10471 Stock Available
-
Product Code: XST1008Currently out of Stock
-
Product Code: XST100621 Stock Available
-
Product Code: UNV1015613 Stock Available
-
Product Code: SKU-3053145Currently out of Stock
-
Product Code: UNV10049Currently out of Stock
-
Product Code: TDT886427 Stock Available
-
Product Code: COS03560656 Stock Available
-
Product Code: SKU-301392664 Stock Available
-
Product Code: COS03558729 Stock Available
-
Product Code: COS035585Currently out of Stock
-
Product Code: COS03558437 Stock Available
-
Product Code: SKU-301391318 Stock Available
-
Product Code: SKU-3013911Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-301390844 Stock Available
-
Product Code: SKU-301390734 Stock Available
-
Product Code: SKU-3013906Currently out of Stock
-
Product Code: COS03554166 Stock Available
-
Product Code: COS03553834 Stock Available
-
Product Code: COS03553559 Stock Available
-
Product Code: COS03553270 Stock Available
-
Product Code: COS03552551 Stock Available
-
Product Code: COS03552315 Stock Available
-
Product Code: COS03552112 Stock Available