‹ Prev
Next ›
Xstamper RECEIVED Window Title Stamp - Message Stamp - "RECEIVED" - 0.50" Impression Width x 1.63" Impression Length - 100000 Impression(s) - Red - Recycled - 1 Each
84 Stock Available
- Pre-inked precision stamp.
- Laser-engraved micro-porous rubber plate.
- Retractable frame.
- Durable, re-inkable design.
- Up to 100,000 impressions on a single cartridge.
- StockCode: XST1223
$15.64
Product Details
General Information
| Impression Type | Message Stamp |
| Impression Length | 1.63" |
| Impression Width | 0.50" |
| Impression | RECEIVED |
| Impression Color | Red |
| Weight (Approximate) | 2.08 oz |
| Product Name | RECEIVED Window Title Stamp |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | Japan |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Key Data
| Recycled | Yes |
Description
Red ink RECEIVED Title Stamp with a window below the message is pre-inked for 100,000 impressions and re-inkable for 100,000 more, again and again. Patented cellular inking process delivers clean, consistent impressions. Retractable frame keeps stamp surface away from desktop until ready to use. Impression size is 1/2" x 1-5/8". Pre-inked stamp contains a high percentage of recycled material.
Also Consider
-
Product Code: SKU-30011282 Stock Available
-
Product Code: XST202220 Stock Available
-
Product Code: SKU-305315813 Stock Available
-
Product Code: SKU-3053145Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3053140Currently out of Stock
-
Product Code: COS03560550 Stock Available
-
Product Code: COS035594230 Stock Available
-
Product Code: SKU-301392127 Stock Available
-
Product Code: COS03558084 Stock Available
-
Product Code: COS03554448 Stock Available
Also Consider
Alternative Products
-
Product Code: XST182985 Stock Available
-
Product Code: SKU-304313962 Stock Available
-
Product Code: XST182283 Stock Available
-
Product Code: SKU-30431348 Stock Available
-
Product Code: SKU-3043133Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3043132Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-30431319 Stock Available
-
Product Code: SKU-3001125Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-30431309 Stock Available
-
Product Code: SKU-30431276 Stock Available
-
Product Code: SKU-304312612 Stock Available
-
Product Code: SKU-304312511 Stock Available
-
Product Code: SKU-304312422 Stock Available
-
Product Code: SKU-304312310 Stock Available
-
Product Code: SKU-304312227 Stock Available
-
Product Code: SKU-304311677 Stock Available
-
Product Code: SKU-304311412 Stock Available
-
Product Code: SKU-304311334 Stock Available
-
Product Code: SKU-304311123 Stock Available
-
Product Code: SKU-304311015 Stock Available
-
Product Code: SKU-30431091 Stock Available
-
Product Code: SKU-30431079 Stock Available
-
Product Code: SKU-3043106Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-304310521 Stock Available
-
Product Code: COS03560661 Stock Available
-
Product Code: SKU-301392668 Stock Available
-
Product Code: COS03558729 Stock Available
-
Product Code: SKU-3013920Currently out of Stock
-
Product Code: COS03558438 Stock Available
-
Product Code: SKU-301391318 Stock Available
-
Product Code: SKU-3013911Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-301390844 Stock Available
-
Product Code: SKU-301390735 Stock Available
-
Product Code: SKU-3013906Currently out of Stock
-
Product Code: COS03554167 Stock Available
-
Product Code: COS03553835 Stock Available
-
Product Code: COS03553561 Stock Available
-
Product Code: COS03553271 Stock Available
-
Product Code: COS03552551 Stock Available
-
Product Code: COS03552316 Stock Available
-
Product Code: COS03552112 Stock Available