Product Details
General Information
| Impression Color | Blue |
| Impression | VOID |
| Impression Width | 0.50" |
| Impression Type | Message Stamp |
| Impression Length | 1.63" |
| Weight (Approximate) | 2.08 oz |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | VOID Title Stamp |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | Japan |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Key Data
| Recycled | Yes |
Description
Blue ink VOID Title Stamp is pre-inked for 100,000 impressions and re-inkable for 100,000 more, again and again. Patented cellular inking process delivers clean, consistent impressions. Retractable frame keeps stamp surface away from desktop until ready to use. Impression size is 1/2" x 1-5/8". Pre-inked stamp contains a high percentage of recycled material.
Also Consider
-
Product Code: SKU-30011282 Stock Available
-
Product Code: XST202220 Stock Available
-
Product Code: UNV1015613 Stock Available
-
Product Code: SKU-3053145Currently out of Stock
-
Product Code: UNV10049Currently out of Stock
-
Product Code: COS03560550 Stock Available
-
Product Code: COS035594230 Stock Available
-
Product Code: SKU-301392127 Stock Available
-
Product Code: COS03558084 Stock Available
-
Product Code: COS03554448 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: XST182985 Stock Available
-
Product Code: SKU-304313962 Stock Available
-
Product Code: SKU-30431348 Stock Available
-
Product Code: XST1362Currently out of Stock
-
Product Code: XST1360Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3001125Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-304312884 Stock Available
-
Product Code: XST12216 Stock Available
-
Product Code: SKU-304312612 Stock Available
-
Product Code: SKU-304312511 Stock Available
-
Product Code: XST121422 Stock Available
-
Product Code: SKU-304312310 Stock Available
-
Product Code: XST111134 Stock Available
-
Product Code: SKU-304311015 Stock Available
-
Product Code: XST10471 Stock Available
-
Product Code: XST1008Currently out of Stock
-
Product Code: XST100621 Stock Available
-
Product Code: COS03560661 Stock Available
-
Product Code: SKU-301392668 Stock Available
-
Product Code: COS03558729 Stock Available
-
Product Code: SKU-3013920Currently out of Stock
-
Product Code: COS03558438 Stock Available
-
Product Code: SKU-301391318 Stock Available
-
Product Code: SKU-3013911Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-301390844 Stock Available
-
Product Code: SKU-301390735 Stock Available
-
Product Code: SKU-3013906Currently out of Stock
-
Product Code: COS03554167 Stock Available
-
Product Code: COS03553835 Stock Available
-
Product Code: COS03553561 Stock Available
-
Product Code: COS03553271 Stock Available
-
Product Code: COS03552551 Stock Available
-
Product Code: COS03552316 Stock Available
-
Product Code: COS03552112 Stock Available