4% Off
‹ Prev
Next ›
Mead 1 Subject Wide Ruled Spiral Notebook - 70 Sheets - 140 Pages - Spiral Bound - 3 Hole(s) - 10 1/2" x 8" - 10" x 8"0.5" - White Paper - Assorted Cover - Durable Cover, Bleed Resistant, Perforated, Spiral Lock, Lightweight - 4 / Pack
29 Stock Available
- Spiral binding for smooth page turning.
- Double-sided, ruled paper.
- Durable, coated paper cover.
- 3-hole punched to store in your favorite binder.
- Great for color coding by subject.
- Notebook spiral binding will not snag and resists uncoiling to keep your notes together.
- StockCode: MEA72873
$9.70
LIST: $10.08
Product Details
General Information
| Binding Type | Spiral Bound |
| Number of Sheets | 70 |
| Product Name | 1 Subject Wide Ruled Spiral Notebook |
| Width | 8" |
| Packaged Quantity | 4 / Pack |
| Assembly Required | No |
| Cover Color | Assorted |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Features | Durable Cover ~ Bleed Resistant ~ Perforated ~ Spiral Lock ~ Lightweight |
| Length | 0.5" |
| Height | 10" |
Product Information
| Brand | Mead |
| Type | Notebook |
Description
Wire-bound notebook features durable, coated covers to keep your notes protected all year long. Wide-ruled, high-quality paper resists ink bleed to help keep your writing legible. Neat sheet pages are perforated for clean, consistent removal. Spiral lock wire prevents the coil from snagging onto your clothing or backpack. 70-page, one-subject notebook is perfect for projects, classes, office meetings and more.
Also Consider
-
Product Code: UNV66500Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3059095Currently out of Stock
-
Product Code: UNV66410Currently out of Stock
-
Product Code: UNV66400Currently out of Stock
-
Product Code: UNV66353Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3059091269 Stock Available
-
Product Code: UNV6635195 Stock Available
-
Product Code: SKU-305908935 Stock Available
-
Product Code: SKU-3059088Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-305908718 Stock Available
-
Product Code: SKU-30450293310 Stock Available
-
Product Code: UNV20940170 Stock Available
-
Product Code: SKU-3045027236 Stock Available
-
Product Code: SKU-304502630 Stock Available
-
Product Code: ROA97228CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA97227CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA97226CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA97225CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA12511CSCurrently out of Stock
-
Product Code: MEA72456143 Stock Available
-
Product Code: PACPMMK37101DECurrently out of Stock
Alternative Products
-
Product Code: UNV2200030 Stock Available
-
Product Code: TOP25280427 Stock Available
-
Product Code: SKU-3028924212 Stock Available
-
Product Code: SKU-30416836130 Stock Available
-
Product Code: ROA77481CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77480CSCurrently out of Stock
-
Product Code: SKU-30373611334 Stock Available
-
Product Code: SKU-3027433110 Stock Available
-
Product Code: SKU-3027432271 Stock Available
-
Product Code: MEA055101630 Stock Available
-
Product Code: ROA77333227 Stock Available
-
Product Code: ROA773081685 Stock Available
-
Product Code: SKU-301620825 Stock Available
-
Product Code: SKU-3003953376 Stock Available
-
Product Code: SKU-3003951280 Stock Available