40% Off
‹ Prev
Next ›
Pacon Composition Book - 100 Sheets - 200 Pages - College Ruled - 0.28" Ruled - 9.75" x 7.5"0.1" - White Paper - Black Marble Cover - Durable, Hard Cover - 1 Each
376 Stock Available
- Ideal for note taking and journaling
- College Ruled and contains a red margin
- Hard cover for extra durability
- Recyclable
- Great way to keep your writing neat
- StockCode: PACMMK37106
$2.74
LIST: $4.59
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Number of Sheets | 100 |
| Product Name | Composition Book |
| Width | 7.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Height | 9.75" |
| Length | 0.1" |
| Features | Durable ~ Hard Cover |
| Manufacturer | Dixon Ticonderoga Company |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Black Marble |
| Assembly Required | No |
Product Information
| Brand | Pacon |
| Type | Notebook |
Description
Black marble, hard cover composition book with 100 sheets to meet your needs. Sheets are college ruled (9/32" ruled) and contain a red margin to help keep your notes neat. Great for note taking and journaling. Recyclable.
Also Consider
-
Product Code: UNV66500Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3059095Currently out of Stock
-
Product Code: UNV66410Currently out of Stock
-
Product Code: UNV66400Currently out of Stock
-
Product Code: UNV66353Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3059091269 Stock Available
-
Product Code: UNV6635195 Stock Available
-
Product Code: SKU-305908935 Stock Available
-
Product Code: SKU-3488828134 Stock Available
-
Product Code: ROA13506CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13367CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13115CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13114CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11384CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11376CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11295CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10381CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10359CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10041CSCurrently out of Stock
Also Consider
Alternative Products
-
Product Code: ROA77481CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77480CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77293CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10322CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10111CSCurrently out of Stock
-
Product Code: SKU-5122420Currently out of Stock
-
Product Code: MEA0690066 Stock Available
-
Product Code: MEA052065 Stock Available