34% Off
‹ Prev
Next ›
Subject Wirebound Notebook, 5-Subject, Medium/College Rule, Assorted Cover Colors, (180) 10.5 x 8 Sheets, 12/Carton
Ships in 6-10 Business Days
Currently out of Stock
Non-Returnable
- Snag-proof performance with coil-lock wire ends.
- Smooth writing surface.
- Three-hole punched for easy fit in a 3-ring binder.
- College ruled.
$157.22
LIST: $237.71
Product Details
General Information
| Number of Sheets | 180 |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Height | 0.75" |
| Length | 10.5" |
| Features | Micro Perforated ~ Printed ~ Divider ~ Smooth |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Black ~ Burgundy ~ Teal ~ Blue |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Product Name | Wirebound 5-subject Notebook |
| Width | 8" |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
Subject wirebound notebook. Smooth, white, 15 lb writing paper is college ruled with a red margin line. Covers are printed on a bright board. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: UNV66500Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-30450293310 Stock Available
-
Product Code: UNV20940170 Stock Available
-
Product Code: SKU-3045027236 Stock Available
-
Product Code: SKU-304502630 Stock Available
-
Product Code: TOP74109171 Stock Available
-
Product Code: TOP73506125 Stock Available
-
Product Code: TOP7350577 Stock Available
-
Product Code: TOP6536263 Stock Available
-
Product Code: TOP63859100 Stock Available
-
Product Code: TOP63794154 Stock Available
-
Product Code: TOP25447262 Stock Available
-
Product Code: TOP2540098 Stock Available
-
Product Code: SKU-304896644 Stock Available
-
Product Code: SKU-3028929299 Stock Available
-
Product Code: SKU-30289281804 Stock Available
-
Product Code: SKU-3028924212 Stock Available
-
Product Code: ROA13115CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11384CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11376CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11354CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11295CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11085CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10359CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10041CSCurrently out of Stock
-
Product Code: SKU-5122420Currently out of Stock
-
Product Code: MEA380523 Stock Available
-
Product Code: MEA0990273 Stock Available
-
Product Code: RED33360110 Stock Available
-
Product Code: SKU-303843667 Stock Available
-
Product Code: PAC2426246 Stock Available
-
Product Code: MEA09120180 Stock Available
-
Product Code: MEA0690066 Stock Available
-
Product Code: MEA06622810 Stock Available
-
Product Code: MEA7205720 Stock Available
-
Product Code: SKU-302757218 Stock Available
-
Product Code: SKU-3027477259 Stock Available
-
Product Code: SKU-3027476176 Stock Available
-
Product Code: SKU-30274752133 Stock Available
-
Product Code: SKU-302746267 Stock Available
-
Product Code: MEA06206172 Stock Available
-
Product Code: MEA0520415 Stock Available
-
Product Code: MEA0520055 Stock Available
-
Product Code: SKU-301621220 Stock Available
-
Product Code: ROA772308 Stock Available
-
Product Code: SKU-301620825 Stock Available
-
Product Code: REDA7BLK255 Stock Available
-
Product Code: BORL21150R12 Stock Available
-
Product Code: SKU-30039566 Stock Available
-
Product Code: SKU-30039553 Stock Available
-
Product Code: SKU-3003953376 Stock Available
-
Product Code: SKU-3003951280 Stock Available
-
Product Code: SKU-3003574Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-300357189 Stock Available
-
Product Code: SKU-3003570178 Stock Available
-
Product Code: PAC242593 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: SKU-3059095Currently out of Stock
-
Product Code: UNV66410Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3059088Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-305908718 Stock Available
-
Product Code: ROA77293CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13506CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13505CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13367CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13362CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11384CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11354CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11281CS1 Stock Available
-
Product Code: ROA11197CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11186CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11098CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11097CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11085CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11015CSCurrently out of Stock
-
Product Code: REDA10300BLK6 Stock Available
-
Product Code: MEA0621092 Stock Available
-
Product Code: MEA0620848 Stock Available
-
Product Code: BORL21300R15 Stock Available