‹ Prev
Next ›
TOPS Wide-Ruled Composition Book - 100 Sheets - Sewn - Wide Ruled - Ruled Red Margin - 9 3/4" x 7 1/2" - 0.25" x 7.5"9.8" - White Paper - Black, White Cover Marble - Hard Cover - 1 Each
1169 Stock Available
- Hardbound composition books are ideal for journaling, laboratory data or notes.
- Secure center-sewn binding keeps pages intact.
- Classic marbled covers include class schedule and conversion charts inside.
- Cover provides an area to record your name, class and subject.
- StockCode: TOP63795
$6.07
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | Wide Ruled |
| Binding Type | Sewn |
| Binding Location | Center |
| Number of Sheets | 100 |
| Product Name | Wide-Ruled Composition Book |
| Width | 7.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Venezuela |
| Cover Color | Black ~ White |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Features | Hard Cover |
| Height | 0.25" |
| Length | 9.8" |
Product Information
| Brand | TOPS |
| Type | Notebook |
Description
TOPSâ„¢ Composition Books have a classic hardcover format ideal for journaling, lab assignments, note taking or for any class requiring notebook submissions. The secure center-sewn binding assures your pages stay intact. Classic marble covers have an area for your name and class and handy conversion charts inside.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: UNV66500Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3059095Currently out of Stock
-
Product Code: UNV66410Currently out of Stock
-
Product Code: UNV66400Currently out of Stock
-
Product Code: UNV66353Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3059091269 Stock Available
-
Product Code: UNV6635195 Stock Available
-
Product Code: SKU-305908935 Stock Available
-
Product Code: ROA13506CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13367CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13115CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13114CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11384CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11376CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11295CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10381CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10359CSCurrently out of Stock
Also Consider
-
Product Code: SKU-3059242Currently out of Stock
-
Product Code: SAN37001B661 Stock Available
-
Product Code: SAN13601A140 Stock Available
-
Product Code: AVE5160100 Stock Available
-
Product Code: RED33002148 Stock Available
-
Product Code: ITA30035176 Stock Available
-
Product Code: BSN37503729 Stock Available
-
Product Code: SKU-3007629Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3005369369 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: TOP65000301 Stock Available
-
Product Code: TOP2533246 Stock Available
-
Product Code: TOP2533052 Stock Available
-
Product Code: TOP2523237 Stock Available
-
Product Code: MEA06622814 Stock Available
-
Product Code: JDKE6700874 Stock Available
-
Product Code: SKU-302746267 Stock Available
-
Product Code: MEA0520415 Stock Available
-
Product Code: SKU-3016240217 Stock Available
-
Product Code: ROA77921163 Stock Available
-
Product Code: RED4347590 Stock Available
-
Product Code: RED43461203 Stock Available
-
Product Code: BORL21150R12 Stock Available
Also Consider
-
Product Code: SKU-3059242Currently out of Stock
-
Product Code: SAN37001B661 Stock Available
-
Product Code: SAN13601A140 Stock Available
-
Product Code: AVE5160100 Stock Available
-
Product Code: RED33002148 Stock Available
-
Product Code: ITA30035176 Stock Available
-
Product Code: BSN37503729 Stock Available
-
Product Code: SKU-3007629Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3005369369 Stock Available