27% Off
‹ Prev
Next ›
TOPS Wide Rule 1-subject Spiral Notebook - 100 Sheets - Wire Bound - 10 1/2" x 8" - 0.25" x 8"10.5" - Assorted Paper - Black, Red, Blue, Green, Purple Cover - Card Stock Cover - Perforated, Subject, Easy Tear, Durable Cover - 1 Each
Currently out of Stock
- StockCode: TOP65031
$6.21
LIST: $8.48
Product Details
General Information
| Binding Type | Wire Bound |
| Number of Sheets | 100 |
| Product Name | Wide Rule 1-subject Spiral Notebook |
| Width | 8" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Cover Color | Black ~ Red ~ Blue ~ Green ~ Purple |
| Country of Origin | United States |
| Length | 10.5" |
| Height | 0.25" |
| Features | Perforated ~ Subject ~ Easy Tear ~ Durable Cover |
| Manufacturer | TOPS Products |
Product Information
| Brand | TOPS |
| Type | Notebook |
Description
One-subject notebook contains 100 sheets of bright white paper for neat note-taking. Three-hole punched design allows notebooks or individual sheets to be place directly into standard, three-ring binders. Legal/wide-ruled sheets feature a light blue ruling, three-hole punched edge and Letr-Trim perforation for clean and easy sheet removal. Coil-lock wire binding on the side won't snag clothing or scratch desktops. 27 point chipboard backing helps protect your notes.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: UNV66500Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3059095Currently out of Stock
-
Product Code: UNV66410Currently out of Stock
-
Product Code: UNV66400Currently out of Stock
-
Product Code: UNV66353Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3059091269 Stock Available
-
Product Code: UNV6635195 Stock Available
-
Product Code: SKU-305908935 Stock Available
-
Product Code: SKU-3488828134 Stock Available
-
Product Code: ROA13506CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13367CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13115CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13114CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11384CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11376CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11295CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10381CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10359CSCurrently out of Stock
Alternative Products
-
Product Code: TOP63859100 Stock Available
-
Product Code: TOP2533052 Stock Available
-
Product Code: TOP2523237 Stock Available
-
Product Code: ROA77481CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77480CSCurrently out of Stock
-
Product Code: MEA06622814 Stock Available
-
Product Code: SKU-302746267 Stock Available
-
Product Code: SKU-3027433110 Stock Available
-
Product Code: SKU-3027432271 Stock Available
-
Product Code: MEA0520415 Stock Available
-
Product Code: SKU-3016240217 Stock Available
-
Product Code: ROA77921163 Stock Available
-
Product Code: BORL21150R12 Stock Available