Product Details
General Information
| Binding Type | Sewn |
| Binding Location | Center |
| Number of Sheets | 100 |
| Product Name | College Ruled Comp Book |
| Width | 7" |
| Packaged Quantity | 3 / Pack |
| Assembly Required | No |
| Cover Color | Black Marble |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Features | Multiplication Table ~ Conversion Table ~ Sturdy Cover ~ Class Schedule |
| Length | 0.5" |
| Height | 9" |
Product Information
| Brand | Mead |
| Type | Notebook |
Description
Composition notebook features college-ruled paper to keep your notes neatly aligned. Class schedule on the inside of the front cover helps you quickly refer to your daily plans. Multiplication tables, conversion tables and grammar rules on the inside of the back cover provide quick reference for your work. Center-sewn binding keeps pages permanently bound in the notebook to keep you from losing important pages. Header on the front cover allows you to name or number your notebook to quickly find the notes you need.
Also Consider
-
Product Code: UNV66500Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3059095Currently out of Stock
-
Product Code: UNV66410Currently out of Stock
-
Product Code: UNV66400Currently out of Stock
-
Product Code: UNV66353Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3059091269 Stock Available
-
Product Code: UNV6635195 Stock Available
-
Product Code: SKU-305908935 Stock Available
-
Product Code: SKU-3488828134 Stock Available
-
Product Code: ROA13506CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13367CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13115CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13114CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11384CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11376CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11295CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10381CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10359CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10041CSCurrently out of Stock
Alternative Products
-
Product Code: TOP63859100 Stock Available
-
Product Code: TOP2533052 Stock Available
-
Product Code: TOP2523237 Stock Available
-
Product Code: ROA77481CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77480CSCurrently out of Stock
-
Product Code: MEA06622810 Stock Available
-
Product Code: SKU-302746267 Stock Available
-
Product Code: SKU-3027433110 Stock Available
-
Product Code: SKU-3027432271 Stock Available
-
Product Code: MEA0520415 Stock Available
-
Product Code: SKU-3016240217 Stock Available
-
Product Code: ROA77921163 Stock Available
-
Product Code: BORL21150R12 Stock Available