29% Off
‹ Prev
Next ›
Subject Wirebound Notebook, 4-Subject, Medium/College Rule, Randomly Assorted Cover Colors, (200) 11 x 9 Sheets, 12/Carton
Ships in 6-10 Business Days
Currently out of Stock
Non-Returnable
- Snag-proof performance with coil-lock wire ends.
- College ruled.
- Smooth writing surface.
- Three-hole punched for easy fit in a 3-ring binder.
$249.72
LIST: $353.30
Product Details
General Information
| Binding Type | Spiral Bound |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Number of Sheets | 200 |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Width | 9" |
| Product Name | College Ruled Four Subject Spiral Wirebound Notebook |
| Height | 0.75" |
| Length | 11" |
| Features | Storage Pocket ~ Smooth ~ Micro Perforated ~ Coil Locked ~ Snag Proof ~ Easy Tear ~ Hole-punched |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Cover Color | Red ~ Blue ~ Black Green |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
Subject wirebound notebook. Smooth, white, 15 lb writing paper is college ruled with a red margin line. Covers are printed on a bright board. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: UNV2093030 Stock Available
-
Product Code: SPR83255BD21 Stock Available
-
Product Code: SPR83255112 Stock Available
-
Product Code: SPR83253BD237 Stock Available
-
Product Code: SPR8325232 Stock Available
-
Product Code: SPR83251212 Stock Available
-
Product Code: ROA97227CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA97226CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA97225CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77481CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77480CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77461CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77293CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77290CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77226CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77220CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13507CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13506CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13505CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA12511CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11384CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11354CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11295CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11186CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11098CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11097CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11085CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10381CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10359CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10322CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10041CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10021CSCurrently out of Stock
-
Product Code: SKU-5122420Currently out of Stock
-
Product Code: MEA380523 Stock Available
-
Product Code: MEA0990273 Stock Available
-
Product Code: SKU-3165161317 Stock Available
-
Product Code: SKU-3039860Currently out of Stock
-
Product Code: ROA77222224 Stock Available
-
Product Code: RED33360110 Stock Available
-
Product Code: SKU-303843667 Stock Available
-
Product Code: PAC2426246 Stock Available
-
Product Code: MEA09120180 Stock Available
-
Product Code: MEA0690066 Stock Available
-
Product Code: MEA06622810 Stock Available
-
Product Code: MEA06074815 Stock Available
-
Product Code: SKU-303736372 Stock Available
-
Product Code: MEA7205720 Stock Available
-
Product Code: MEA09920259 Stock Available
-
Product Code: MEA09910CT176 Stock Available
-
Product Code: MEA099102133 Stock Available
-
Product Code: MEA0520415 Stock Available
-
Product Code: MEA0520055 Stock Available
-
Product Code: ROA7726420 Stock Available
-
Product Code: ROA772308 Stock Available
-
Product Code: ROA7722925 Stock Available
-
Product Code: REDAF9150818 Stock Available
-
Product Code: SKU-30039566 Stock Available
-
Product Code: PACMMK371453 Stock Available
-
Product Code: SKU-3003951280 Stock Available
-
Product Code: SKU-3003570178 Stock Available
-
Product Code: PAC242593 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: SKU-3488828134 Stock Available
-
Product Code: ROA13367CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13362CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11295CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11281CS1 Stock Available
-
Product Code: ROA11197CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11186CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11098CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11015CSCurrently out of Stock
-
Product Code: REDA7150BLK39 Stock Available