‹ Prev
Next ›
Wirebound Notebook, 1-Subject, Medium/College Rule, Assorted Cover Colors, (100) 11 x 8.5 Sheets, 6/Pack
3 Stock Available
- Lasts all year. Guaranteed!
- Reinforced, tear-resistant divider pockets keep your loose sheets together.
- Durable, water-resistant poly covers protect your notes all year.
- Easily inserts into any three-ring binder (sold separately).
- Neat Sheet perforated pages make it easy to tear out assignments.
- Spiral Lock wire binding prevents coil snags on your clothes or in your backpack.
- Fights ink bleed.
$54.17
Product Details
General Information
| Binding Type | Wire Bound |
| Number of Sheets | 100 |
| Product Name | Five Star Subject Spiral Notebook |
| Width | 10" |
| Packaged Quantity | 6 / Pack |
| Height | 3" |
| Length | 11" |
| Features | Dual-pocket Divider ~ Water Resistant ~ Durable ~ Bleed Resistant ~ Perforated ~ Spiral Lock |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Assorted |
Product Information
| Brand | Mead |
| Type | Notebook |
Description
Lasts all year. Guaranteed! Durable, water-resistant poly covers protect your notes all year. Reinforced, tear-resistant divider pockets keep your loose sheets together. Spiral Lock wire binding prevents coil snag, and high-quality paper provides excellent ink-bleed resistance. Easily inserts into any three-ring binder (sold separately). Scan, study and organize your notes with the Five Star Study App. Create instant flashcards and sync your notes to Google Drive to access them anywhere from any device.
Also Consider
-
Product Code: UNV66500Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3059095Currently out of Stock
-
Product Code: UNV66410Currently out of Stock
-
Product Code: UNV66400Currently out of Stock
-
Product Code: UNV66353Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3059091269 Stock Available
-
Product Code: UNV6635195 Stock Available
-
Product Code: SKU-305908935 Stock Available
-
Product Code: SKU-3488828134 Stock Available
-
Product Code: SKU-3028929299 Stock Available
-
Product Code: ROA13506CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13367CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13115CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13114CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11384CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11376CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11295CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10381CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10359CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10041CSCurrently out of Stock
-
Product Code: SKU-303736372 Stock Available
-
Product Code: SKU-302757218 Stock Available
-
Product Code: REDAF9150818 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: SKU-304896644 Stock Available
-
Product Code: SKU-302892532 Stock Available
-
Product Code: ROA97225CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77290CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10021CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77222224 Stock Available
-
Product Code: RED4364915 Stock Available
-
Product Code: SKU-301621220 Stock Available
-
Product Code: SKU-30161889 Stock Available