31% Off
‹ Prev
Next ›
NOTEBOOK,FASHION POLY CVR
Ships in 6-10 Business Days
Currently out of Stock
Non-Returnable
- 3-hole punched for an easy fit inside 3-ring binders.
- Ruled to help keep notes neat.
- Smooth, white, 15 lb writing paper.
- Snag-proof performance with coil-locked wire binding
- Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.
- StockCode: ROA10034CS
$154.81
LIST: $223.00
Product Details
General Information
| Number of Sheets | 70 |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Height | 0.25" |
| Length | 10.5" |
| Features | Hole-punched ~ Nonperforated ~ Durable Cover ~ Smooth |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Bubblegum Pink ~ Wisteria Purple ~ Lemon Yellow ~ Sky Blue |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Product Name | College Ruled Poly Cover One Subject Spiral Notebook |
| Width | 8" |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
Subject wirebound notebook. Smooth, white, 15 lb writing paper is ruled. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance. Three-hole punched for an easy fit inside 3-ring binders.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: UNV66500Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3059095Currently out of Stock
-
Product Code: UNV66410Currently out of Stock
-
Product Code: UNV66400Currently out of Stock
-
Product Code: UNV66353Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3059091269 Stock Available
-
Product Code: UNV6635195 Stock Available
-
Product Code: SKU-305908935 Stock Available
-
Product Code: SKU-3059088Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-305908718 Stock Available
-
Product Code: ROA97227CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA97226CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77293CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13367CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13363CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13362CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA12511CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11384CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11376CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11354CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11295CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11098CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11097CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11085CSCurrently out of Stock
-
Product Code: MEA72456143 Stock Available
-
Product Code: SKU-30161889 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: TOP74109171 Stock Available
-
Product Code: TOP2540098 Stock Available
-
Product Code: SKU-304896644 Stock Available
-
Product Code: ROA97228CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA97225CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA52509CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10021CSCurrently out of Stock
-
Product Code: PACPMMK37101DECurrently out of Stock
-
Product Code: MEA380523 Stock Available
-
Product Code: SKU-3165161317 Stock Available
-
Product Code: ROA77222224 Stock Available
-
Product Code: ROA1228418 Stock Available
-
Product Code: ROA1227420 Stock Available
-
Product Code: ROA1226410 Stock Available
-
Product Code: SKU-301621220 Stock Available
-
Product Code: ROA772308 Stock Available
-
Product Code: SKU-3016199Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-30161889 Stock Available