Product Details
General Information
| Binding Type | Wire Bound |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Number of Sheets | 100 |
| Product Name | 1-Subject Poly Notebook |
| Width | 9" |
| Packaged Quantity | 3 / Pack |
| Height | 0.30" |
| Length | 11" |
| Features | Divider ~ Snag Resistant ~ Perforated |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Assembly Required | No |
| Cover Color | Assorted |
| Country of Origin | Vietnam |
Product Information
| Brand | TOPS |
| Type | Notebook |
Description
Wire-bound notebook is three-hole punched to fit into standard binders. One divider offers easy storage for your loose papers. Strong, snag-resistant coil provides sturdy binding and resists catching on backpacks, papers or clothing. Perforated sheets detach easily to keep your book neat and tidy. One-subject notebook includes 100 sheets of paper.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: UNV66500Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3059095Currently out of Stock
-
Product Code: UNV66410Currently out of Stock
-
Product Code: UNV66400Currently out of Stock
-
Product Code: UNV66353Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3059091269 Stock Available
-
Product Code: UNV6635195 Stock Available
-
Product Code: SKU-305908935 Stock Available
-
Product Code: SKU-3488828134 Stock Available
-
Product Code: SKU-3028929299 Stock Available
-
Product Code: ROA13506CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13367CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13115CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13114CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11384CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11376CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11295CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10381CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10359CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10041CSCurrently out of Stock
-
Product Code: SKU-303736372 Stock Available
-
Product Code: SKU-302757218 Stock Available
-
Product Code: REDAF9150818 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: SKU-30450293310 Stock Available
-
Product Code: UNV20940170 Stock Available
-
Product Code: SKU-3045027236 Stock Available
-
Product Code: SKU-304502630 Stock Available
-
Docket Diamond Top-Wire Ruled Planning Pad, Black Cover, Wide/Legal Rule, (60) White 8.5 x 11 SheetsProduct Code: TOP6397837 Stock Available
-
Product Code: SKU-304896644 Stock Available
-
Product Code: SKU-302892532 Stock Available
-
Product Code: ROA97225CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77293CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77290CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10322CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10111CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10021CSCurrently out of Stock
-
Product Code: MEA380523 Stock Available
-
Product Code: RED4364915 Stock Available
-
Product Code: SKU-301621220 Stock Available