Product Details
General Information
| Binding Type | Wire Bound |
| Front Ruling Type | Wide Ruled |
| Number of Sheets | 200 |
| Product Name | 5-Subject Wire-Bound Notebook |
| Width | 8.5" |
| Packaged Quantity | 2 / Pack |
| Height | 0.60" |
| Length | 10.5" |
| Features | Divider ~ Snag Resistant ~ Sturdy ~ Perforated |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Vietnam |
| Cover Color | Assorted |
Product Information
| Brand | TOPS |
| Type | Notebook |
Description
Wire-bound notebook is three-hole punched to fit into standard binders. Five dividers keep your subjects separated and offer easy storage for your loose papers. Strong, snag-resistant coil provides sturdy binding and resists catching on backpacks, papers or clothing. Perforated sheets detach easily to keep your book neat and tidy. Five-subject notebook includes 200 sheets of paper.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SKU-3059088Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-305908718 Stock Available
-
Product Code: SKU-30450293310 Stock Available
-
Product Code: UNV20940170 Stock Available
-
Product Code: SKU-3045027236 Stock Available
-
Product Code: SKU-304502630 Stock Available
-
Product Code: TOP7350577 Stock Available
-
Product Code: TOP6536263 Stock Available
-
Product Code: TOP63859100 Stock Available
-
Product Code: TOP63794154 Stock Available
-
Product Code: TOP25447262 Stock Available
-
Product Code: SKU-304896644 Stock Available
-
Product Code: SKU-3028929299 Stock Available
-
Product Code: SKU-30289281804 Stock Available
-
Product Code: SKU-302892532 Stock Available
-
Product Code: SKU-3028924212 Stock Available
-
Product Code: ROA13507CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA12511CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10359CSCurrently out of Stock
-
Product Code: SKU-5122420Currently out of Stock
-
Product Code: MEA380523 Stock Available
-
Product Code: MEA0990273 Stock Available
-
Product Code: SKU-3039860Currently out of Stock
-
Product Code: RED33360110 Stock Available
-
Product Code: SKU-303843667 Stock Available
-
Product Code: PAC2426246 Stock Available
-
Product Code: MEA0690066 Stock Available
-
Product Code: MEA06622810 Stock Available
-
Product Code: SKU-303736372 Stock Available
-
Product Code: SKU-3027477259 Stock Available
-
Product Code: SKU-3027476176 Stock Available
-
Product Code: SKU-30274752133 Stock Available
-
Product Code: SKU-302746267 Stock Available
-
Product Code: MEA06206172 Stock Available
-
Product Code: MEA0520415 Stock Available
-
Product Code: MEA0520055 Stock Available
-
Product Code: SKU-301621220 Stock Available
-
Product Code: ROA772308 Stock Available
-
Product Code: SKU-301620825 Stock Available
-
Product Code: REDA7BLK255 Stock Available
-
Product Code: BORL21150R12 Stock Available
-
Product Code: SKU-30039566 Stock Available
-
Product Code: SKU-30039553 Stock Available
-
Product Code: SKU-3003953376 Stock Available
-
Product Code: SKU-3003951280 Stock Available
-
Product Code: SKU-3003570178 Stock Available
-
Product Code: PAC242593 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: SKU-3059095Currently out of Stock
-
Product Code: UNV66410Currently out of Stock
-
Product Code: ROA13506CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13505CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11384CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11354CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11098CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11097CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11085CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10381CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10041CSCurrently out of Stock
-
Product Code: REDA10300BLK6 Stock Available
-
Product Code: MEA0621092 Stock Available
-
Product Code: MEA0620848 Stock Available
-
Product Code: REDAF9150818 Stock Available
-
Product Code: BORL21300R15 Stock Available