29% Off
‹ Prev
Next ›
Roaring Spring Signature Collection Unruled Oversized Hard Cover Composition Book - 80 Sheets - 160 Pages - Plain - Sewn/Tapebound Red Margin - 20 lb Basis Weight - 75 g/m² Grammage - 10 1/4" x 7 7/8" - 0.50" x 7.9"10.3" - White Paper - 1 Each
Currently out of Stock
- Sold as an each - 1 oversized composition book
- Dimensions: 10.25" x 7.88" 80 Sheets/160 Pages
- Unruled plain smooth heavy weight 20# white paper
- Tradition black marble hard cover
- Made in the USA
$9.28
LIST: $13.04
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | Plain |
| Binding Location | Center |
| Binding Type | Sewn/Tapebound |
| Number of Sheets | 80 |
| Product Name | Signature Collection Unruled Oversized Hard Cover Composition Book |
| Width | 7.9" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Basis Weight | 20 lb |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Black Marble |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Features | Heavyweight ~ Hard Cover ~ Unruled ~ Durable Cover ~ Class Schedule |
| Length | 10.3" |
| Height | 0.50" |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: UNV66500Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3059095Currently out of Stock
-
Product Code: UNV66410Currently out of Stock
-
Product Code: UNV66400Currently out of Stock
-
Product Code: UNV66353Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3059091269 Stock Available
-
Product Code: UNV6635195 Stock Available
-
Product Code: SKU-305908935 Stock Available
-
Product Code: SKU-3488828134 Stock Available
-
Product Code: ROA77481CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77480CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77461CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77226CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77220CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13505CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13367CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13115CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13114CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11376CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11354CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11295CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11098CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11097CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11085CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10041CSCurrently out of Stock
-
Product Code: SKU-302757218 Stock Available
-
Product Code: SKU-301621220 Stock Available
-
Product Code: REDAF9150818 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: SKU-3059088Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-305908718 Stock Available
-
Product Code: TOP74109171 Stock Available
-
Product Code: TOP2540098 Stock Available
-
Product Code: SKU-3028929299 Stock Available
-
Product Code: SKU-30289281804 Stock Available
-
Product Code: SKU-3028927237 Stock Available
-
Product Code: SKU-30289261191 Stock Available
-
Product Code: ROA77481CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77461CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77255CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77220CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13507CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13506CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA12511CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11384CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10359CSCurrently out of Stock
-
Product Code: SKU-3153050Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3039859Currently out of Stock
-
Product Code: MEA0621092 Stock Available
-
Product Code: MEA06206172 Stock Available
-
Product Code: ROA773403565 Stock Available
-
Product Code: ROA77332171 Stock Available
-
Product Code: ROA772308 Stock Available