34% Off
‹ Prev
Next ›
Lifenotes Wirebound Notebook, 1-Subject, Medium/College Rule, Assorted Cover Colors, (80) 7 x 5 Sheets, 24/Carton
Ships in 6-10 Business Days
Currently out of Stock
Non-Returnable
- Coordinated colors of cover, wire and paper appeal to fashion conscious.
- Produced with recycled paper.
- Convenient size fits in pocketbooks and carry cases.
- Cover designs are very appealing to all ages.
$175.55
LIST: $265.41
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Binding Location | Edge |
| Number of Sheets | 80 |
| Product Name | Lifenotes College Ruled Recycled Memo Spiral Notebook |
| Width | 5" |
| Post-consumer-waste% | 3% |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Basis Weight | 15 lb |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Pink ~ Purple ~ Blue ~ Green |
| Height | 0.30" |
| Length | 7" |
| Features | Printed ~ Storage Pocket ~ Smooth ~ Coil Locked ~ Snag Proof ~ Micro Perforated |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Business Notebooks & Journals |
Key Data
| Recycled | Yes |
Description
Keep track of your life with Lifenotes. Fashionable cover icons and colors are perfect for everyday notes. Convenient small size will fit where it needs to—pocketbook, briefcase, backpack. Don't worry about the wire snagging on your clothes, as the wire loops are locked closed. Four designs allow you to use different themes for different uses.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: UNV66500Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3059095Currently out of Stock
-
Product Code: UNV66410Currently out of Stock
-
Product Code: UNV66400Currently out of Stock
-
Product Code: UNV66353Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3059091269 Stock Available
-
Product Code: UNV6635195 Stock Available
-
Product Code: SKU-305908935 Stock Available
-
Product Code: UNV2200030 Stock Available
-
Docket Diamond Top-Wire Ruled Planning Pad, Black Cover, Wide/Legal Rule, (60) White 8.5 x 11 SheetsProduct Code: TOP6397837 Stock Available
-
Product Code: TOP25280427 Stock Available
-
Product Code: SKU-3488828134 Stock Available
-
Product Code: ROA95288CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA95284CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77293CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77290CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA76096CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA52511CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA14016CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13505CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13367CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13115CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13114CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11376CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11354CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11295CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11098CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11097CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11085CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10322CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10111CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10041CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10021CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13361Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3165161317 Stock Available
-
Product Code: ROA77222224 Stock Available
-
Product Code: SKU-30373611334 Stock Available
-
Product Code: JDKE6700874 Stock Available
-
Product Code: SKU-302757218 Stock Available
-
Product Code: SKU-3027433110 Stock Available
-
Product Code: SKU-3027432271 Stock Available
-
Product Code: MEA055101630 Stock Available
-
Product Code: ROA773403565 Stock Available
-
Product Code: ROA77333227 Stock Available
-
Product Code: ROA773081685 Stock Available
-
Product Code: SKU-30161889 Stock Available
-
Product Code: REDAF9150818 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: SKU-3059088Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-305908718 Stock Available
-
Product Code: TOP74109171 Stock Available
-
Product Code: TOP2540098 Stock Available
-
Product Code: SKU-3028929299 Stock Available
-
Product Code: SKU-30289281804 Stock Available
-
Product Code: SKU-3028927237 Stock Available
-
Product Code: SKU-30289261191 Stock Available
-
Product Code: ROA74754CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13507CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13506CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11384CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10359CSCurrently out of Stock
-
Product Code: SKU-3153050Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3039860Currently out of Stock
-
Product Code: ROA77222224 Stock Available
-
Product Code: ROA1228418 Stock Available
-
Product Code: ROA1227420 Stock Available
-
Product Code: ROA1226410 Stock Available
-
Product Code: MEA0621092 Stock Available
-
Product Code: MEA06206172 Stock Available
-
Product Code: SKU-3016240217 Stock Available
-
Product Code: ROA77921163 Stock Available
-
Product Code: ROA7792084 Stock Available
-
Product Code: ROA773403565 Stock Available
-
Product Code: ROA77332171 Stock Available
-
Product Code: ROA772308 Stock Available