34% Off
‹ Prev
Next ›
Steno Pad, Brown Cover, Gregg Rule, (80) White 6 x 9 Sheets, 72/Carton
Ships in 6-10 Business Days
Currently out of Stock
Non-Returnable
- Belongs to the Boardroom Series for a more professional look.
- Top bound, snag-proof wire with coil locks.
- Smooth writing surface that is Gregg-ruled with a red margin line.
- Sturdy cover made of 24-point Kraft board.
$337.96
LIST: $510.95
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | Gregg Ruled |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Number of Sheets | 80 |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 72 / Carton |
| Product Name | Boardroom Series Gregg Ruled Spiral Steno Memo Book |
| Width | 6" |
| Basis Weight | 15 lb |
| Cover Color | Brown |
| Country of Origin | United States |
| Height | 0.30" |
| Length | 9" |
| Features | Smooth ~ Coil Locked ~ Printed ~ Unpunched ~ Nonperforated |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Steno Book |
Description
Steno notebook. Smooth 15# writing paper is Gregg ruled with a red center line. Covers are printed on a 24 pt kraft board. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: UNV766106 Stock Available
-
Product Code: TOP800180 Stock Available
-
Second Nature Recycled Notepads, Randomly Assorted Cover Colors, Gregg Rule, (70) White 4 x 8 SheetsProduct Code: TOP74130135 Stock Available
-
Product Code: TOP25472375 Stock Available
-
Product Code: TOP25270276 Stock Available
-
Product Code: ROA53101CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA52509CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA12354CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA1228418 Stock Available
-
Product Code: ROA1227420 Stock Available
-
Product Code: ROA1226410 Stock Available
-
Product Code: RED36646383 Stock Available
-
Product Code: SKU-3007884377 Stock Available
-
Product Code: SKU-30078834538 Stock Available
-
Product Code: SKU-3007506423 Stock Available
-
Product Code: SKU-3007505984 Stock Available
-
Product Code: SKU-300750411824 Stock Available
-
Product Code: SKU-3005483185 Stock Available
-
Product Code: SKU-30054822242 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: ROA77481CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77480CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77293CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77290CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77226CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA17006CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA7716038 Stock Available