51% Off
‹ Prev
Next ›
Business Source Spring Clip Plastic Clipboard - Spring Clip - Plastic - Smoke - 12 / Box
423 Stock Available
- Versatile writing surface for on-the-go
- Secure forms and other important documents with sturdy metal clip
- Spring mechanism on clip for easy access
- Sides lined with Imperial and metric markings for easy measuring
- Durable plastic for lasting use
$54.53
LIST: $111.24
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Smoke |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Product Name | Spring Clip Plastic Clipboard |
| Packaged Quantity | 12 / Box |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Business Source |
| Features | Durable ~ Sturdy Clip |
| Length | 12" |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Description
Clipboard provides a stylish, functional way to write when you're on-the-go and working without the convenience of a desk. Sturdy spring clip secures paper and is made of durable metal. Aligned eyelets on the clip make it easy to hang up and store. One long side is screen-printed in Imperial ruler markings in 1/16" up to 11" for handy measurements. The other side has centimeter markings up to 27 cm. Clipboard is made of durable molded plastic for lasting use.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SKU-304043252 Stock Available
-
Product Code: SKU-304042170 Stock Available
-
Product Code: SKU-3038107105 Stock Available
-
Product Code: SKU-3031216290 Stock Available
-
Product Code: SAU05713165 Stock Available
-
Product Code: SKU-3007801Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3007800Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-300754646 Stock Available
-
Product Code: SKU-300539282 Stock Available
-
Product Code: SKU-3005391492 Stock Available
-
Product Code: SKU-2999800146 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV403061625 Stock Available
-
Product Code: SKU-3045415Currently out of Stock
-
Product Code: UNV4030244 Stock Available
-
Business Source Spring Clip Plastic Clipboard - 8 1/2" x 11" - Spring Clip - Plastic - Blue - 1 EachProduct Code: SKU-31546451011 Stock Available
-
Product Code: SKU-31546435087 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154642786 Stock Available
-
Product Code: SKU-315426783 Stock Available
-
Product Code: SKU-315426465 Stock Available
-
Product Code: SKU-3153355225 Stock Available
-
Product Code: SKU-303810518 Stock Available