‹ Prev
Next ›
Mobile OPS Unbreakable Recycled Clipboard - 0.50" Clip Capacity - Top Opening - 8 1/2" x 11" - Low-profile - Red - 1 Each
13 Stock Available
- Textured cover provides privacy, protection, and professional look.
- Open portfolio and fold the cover back to use as a traditional clipboard.
- High-friction rubber grips hold letter size papers securely in place.
- Made from recycled content helps conserve natural resources.
- StockCode: BAU61632
$15.16
Product Details
General Information
| Product Color | Red |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Product Name | Unbreakable Recycled Clipboard |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Clip Capacity | 0.50" |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Depth | 0.5" |
| Manufacturer | Baumgartens |
| Manufacturer Website Address | http://www.b3.net |
| Features | Low Profile Clip |
Product Information
| Brand | Mobile OPS |
| Type | Clipboard |
Description
Textured cover provides privacy, protection, and professional look. Open portfolio and fold the cover back to use as a traditional clipboard. High-friction rubber grips hold letter size papers securely in place. Made from recycled content helps conserve natural resources.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SKU-3154651363 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154650239 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154649131 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154648141 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154647112 Stock Available
-
Product Code: SKU-315427360 Stock Available
-
Product Code: SKU-315427239 Stock Available
-
Product Code: SKU-315427121 Stock Available
-
Product Code: SKU-315427023 Stock Available
-
Product Code: SKU-315426918 Stock Available
-
Product Code: SKU-304043252 Stock Available
-
Product Code: SKU-304042170 Stock Available
-
Product Code: SKU-3038107105 Stock Available
-
Product Code: SKU-3031216290 Stock Available
-
Product Code: SAU05713165 Stock Available
-
Product Code: SKU-3007801Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3007800Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-300754646 Stock Available
-
Product Code: SKU-300539282 Stock Available
-
Product Code: SKU-3005391492 Stock Available
-
Product Code: BAUTA161140 Stock Available
-
Product Code: SKU-300158562 Stock Available
-
Product Code: SKU-2999800146 Stock Available