Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Black |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 12" Length |
| Recycled Content | 100% |
| Width | 9" |
| Product Name | Recycled Plastic Clipboards |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Clip Capacity | 1" |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Nature Saver |
Product Information
| Brand | Nature Saver |
| Type | Clipboard |
Key Data
| Recycled | Yes |
Description
Plastic clipboard is equipped with a heavy-duty, industrial steel clip. Clip holds up to 1" of paper. Unbreakable board is made with a high percentage of recycled material.
Also Consider
-
Product Code: SKU-304042170 Stock Available
-
Product Code: SKU-3038107105 Stock Available
-
Product Code: SKU-3031216290 Stock Available
-
Product Code: SAU05713165 Stock Available
-
Product Code: SKU-3007801Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3007800Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-300754646 Stock Available
-
Product Code: SKU-300539282 Stock Available
-
Product Code: SKU-3005391492 Stock Available
-
Product Code: SKU-2999800146 Stock Available
Also Consider
-
Product Code: ITA36181558 Stock Available
-
Product Code: SKU-3007804280 Stock Available
-
Product Code: SKU-3007624255 Stock Available
-
Product Code: PAP3030131C890 Stock Available
-
Product Code: MMMTP5854100153 Stock Available
-
Product Code: SKU-2994619195 Stock Available
-
Product Code: MMM684SH622 Stock Available
-
Product Code: MMM680SH2285 Stock Available
-
Product Code: MMM6549YW341 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: SKU-304542215 Stock Available
-
Product Code: SKU-3040441Currently out of Stock
-
Product Code: SAU2160638 Stock Available
-
Product Code: SKU-30404396 Stock Available
-
Product Code: SAU2160417 Stock Available
-
Product Code: SAU21603207 Stock Available
-
Product Code: SAU2160244 Stock Available
-
Product Code: SKU-3037896286 Stock Available
-
Product Code: SAU21803Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-29953495 Stock Available
Also Consider
-
Product Code: ITA36181558 Stock Available
-
Product Code: SKU-3007804280 Stock Available
-
Product Code: SKU-3007624255 Stock Available
-
Product Code: PAP3030131C890 Stock Available
-
Product Code: MMMTP5854100153 Stock Available
-
Product Code: SKU-2994619195 Stock Available
-
Product Code: MMM684SH622 Stock Available
-
Product Code: MMM680SH2285 Stock Available
-
Product Code: MMM6549YW341 Stock Available