Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Silver |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9.3" |
| Product Name | Landscape Plastic Clipboard |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Business Source |
| Length | 12.2" |
| Features | Smooth Writing |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Description
Landscape clipboard features a durable, plastic construction to provide a sturdy surface to write on whether you're working indoors or out. 1/2" clip is riveted to the clipboard to provide years of use. Smooth writing surface helps keep your handwriting neat and legible. Clipboard is perfect for everyday use at home, office, school and more.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SKU-304043252 Stock Available
-
Product Code: SKU-304042170 Stock Available
-
Product Code: SKU-3038107105 Stock Available
-
Product Code: SKU-3031216290 Stock Available
-
Product Code: SAU05713165 Stock Available
-
Product Code: SKU-3007801Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3007800Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-300754646 Stock Available
-
Product Code: SKU-300539282 Stock Available
-
Product Code: SKU-3005391492 Stock Available
-
Product Code: SKU-2999800146 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: SKU-3045424419 Stock Available
-
Product Code: UNV403061625 Stock Available
-
Product Code: SKU-3045415Currently out of Stock
-
Product Code: UNV4030244 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154651363 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154650239 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154649131 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154648141 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154647112 Stock Available
-
Product Code: SKU-315427360 Stock Available
-
Product Code: SKU-315427239 Stock Available
-
Product Code: SKU-315427121 Stock Available
-
Product Code: SKU-315427023 Stock Available
-
Product Code: SKU-315426918 Stock Available
-
Product Code: SKU-3040433Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-303810518 Stock Available
-
Product Code: SKU-3022342Currently out of Stock
-
Product Code: BAUTA161140 Stock Available
-
Product Code: SKU-300158562 Stock Available
-
Product Code: OIC8301613 Stock Available