Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Clear |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Transparent Clipboard |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Features | Low Profile Clip |
| Assembly Required | No |
| Clip Capacity | 0.50" |
| Depth | 0.5" |
| Country of Origin | China |
Product Information
| Brand | Officemate |
| Type | Clipboard |
Description
Perfect for traveling or on site needs. Features a low-profile metal clip and hang hole.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SKU-304043252 Stock Available
-
Product Code: SKU-304042170 Stock Available
-
Product Code: SKU-3038107105 Stock Available
-
Product Code: SKU-3031216290 Stock Available
-
Product Code: SAU05713165 Stock Available
-
Product Code: SKU-3007801Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3007800Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-300754646 Stock Available
-
Product Code: SKU-300539282 Stock Available
-
Product Code: SKU-3005391492 Stock Available
-
Product Code: SKU-2999800146 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: SKU-3045424419 Stock Available
-
Product Code: UNV403061625 Stock Available
-
Product Code: SKU-3045415Currently out of Stock
-
Product Code: UNV4030244 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154651363 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154650239 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154649131 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154648141 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154647112 Stock Available
-
Product Code: SKU-315427360 Stock Available
-
Product Code: SKU-315427239 Stock Available
-
Product Code: SKU-315427121 Stock Available
-
Product Code: SKU-315427023 Stock Available
-
Product Code: SKU-315426918 Stock Available
-
Product Code: SKU-3153354159 Stock Available
-
Product Code: SKU-3040433Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-303810518 Stock Available
-
Product Code: SKU-3022342Currently out of Stock
-
Product Code: BAUTA161140 Stock Available
-
Product Code: SKU-300158562 Stock Available